Star lepszy od Orła

W piątym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał Orła Wierzbicę 4:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec oraz Mariusz Fabjański x2. Mecz odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Środowe starcie było zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny piątym sparingiem. Początek meczu był wyrównany z obu stron. 8 minuta przyniosła prowadzenie podopiecznym Rafała Stąpora. Faulowany przed polem karnym był zawodnika Orła. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Grzegorz Dziurzyński. Kolejny fragment gry był nie przyniósł ciekawych sytuacji. W 19 minucie Zielono-Czarni stanęli przed doskonałą szansą na wyrównanie. Po bardzo ładnej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Gębura. Strzał “Bobiego” obronił jednak golkiper Orła. Niedługo później Starachowiczanie osiągnęli swój cel. W 24 minucie Artur Kidoń dał swojej drużynie wyrównanie. Zawodnik Zielono-Czarnych nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce rywala. Niewiele po upływie dwóch kwadransów gry szczęścia spróbował Mariusz Fabjański. Uderzenie zawodnika Staru obronił bramkarz Orła. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. Błąd Wiktora Śmigielskiego wykorzystał Piotr Jaworski. Zawodnik Orła otrzymał piłkę i mocno uderzył pod poprzeczkę pokonując Artura Marca. Do przerwy przyjezdni prowadzili 2:1. Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły w zmienionych składach. Już 50 minuta przyniosła wyrównanie Starowi. Ładna akcja Zielono-Czarnych została wykończona przez Klaudiusza Marca. Niedługo później kolejny raz dobrą bronią Orła okazał się rzut wolny. Bardzo ładne uderzenie z daleka na rzut rożny odbił Dawid Pocheć. W 70 minucie świetną okazję na strzelenie trzeciego gola dla Staru miał Patryk Kosztowniak. Uderzył jednak nad bramką. Końcówka okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Zielono-Czarni zdobyli w niej dwa gole. W 82 minucie odegranie Klaudiusza Marca wykorzystał Mariusz Fabjański. “Fabjan” technicznym strzałem pokonał golkipera ekipy z Wierzbicy. Ostatnia akcja meczu przyniosła czwarte trafienie. Po strzale z rzutu wolnego futbolówkę sparował bramkarz Orła. Dopadł do niej Mariusz Fabjański i po raz drugi środowego wieczora ulokował piłkę w siatce. Chwilę później sędzia odgwizdał zakończenie. Zarówno jedni jak i drudzy mieli jeszcze inne sytuacje. Strzały były jednak niecelne bądź bramkarze obydwu drużyn nie mieli kłopotów z udanymi interwencjami. Ostatecznie Star Starachowice pokonał Orła Wierzbicę 4:2.

Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 4:2 (1:2)
Bramki: Artur Kidoń 24, Klaudiusz Marzec 50, Mariusz Fabjański 82, 90 – Grzegorz Dziurzyński 8, Piotr Jaworski 42

Skład Staru: Artur Marzec, Bartosz Guz, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Artur Kidoń, Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański oraz Dawid Pocheć, Patryk Wróblewski, Dariusz Anduła, Patryk Kosztowniak, Klaudiusz Marzec, Dominik Sito