Wygrana w Pińczowie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Nidę Pińczów 2:1. Obydwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Sot. Mecz ten odbył się w ramach 13 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W  niedzielne popołudnie na Stadion Miejski w Pińczowie przy ul. Pałęki 26 wybiegły jedenastki miejscowej Nidy oraz Staru Starachowice. Obu drużynom przyszło rywalizować w idealnych warunkach pogodowych. Niedzielne spotkanie obserwowało ponad stu kibiców. Starachowiczanie przystąpili do starcia z Nidą bez Mariusza Fabjańskiego. Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 9 minucie po rzucie rożnym było groźnie w polu karnym gospodarzy. Obronną ręką z zamieszania podbramkowego wyszła drużyna prowadzona przez trenera Jagodzińskiego. Niedługo później szczęścia spróbował Karol Kopeć. Strzelił jednak niecelnie. W 21 minucie zza pola karnego uderzył Bartosz Sot. Futbolówkę wyłapał Damian Pałaszewski. Im bliżej było końca pierwszej połowy tym częściej gospodarzom zagrażali Zielono-Czarni. Gola dającego prowadzenie szukali trzykrotnie Bartosz Sot, a także Stanisław Sarwicki. Żadnemu z wymienionych zawodników nie udało się znaleźć recepty na umieszczenie piłki w siatce. Starania Staru przyniosły efekt w 36 minucie. Swego dopiął niezwykle aktywny Bartosz Sot. Napastnik Zielono-Czarnych wykorzystał dokładne dośrodkowanie Wiktora Śmigielskiego i celnym strzałem głową pokonał golkipera Nidy. W końcówce pierwszej części gry rezultat próbował jeszcze zmienić Jakub Nowocień. Pomocnik gości uderzył z rzutu wolnego obok bramki. Do przerwy Starachowiczanie prowadzili 1:0. Drugą połowę od groźnej sytuacji rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Po dośrodkowaniu Piotr Ostrowskiego jeden z zawodników Staru uderzył głową. Bramkarz Nidy odbił ten strzał. Z biegiem kolejnych minut gospodarze nieśmiało przeszli do ofensywy. W 56 minucie zawodnik gospodarzy oddał strzał z rzutu wolnego. Skuteczną interwencję zaliczył Artur Marzec. Niedługo później podopieczni Artura Jagodzińskiego drugi raz doszli do głosu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Nidy uderzył głową nad bramką Zielono-Czarnych. Po upływie godziny gry zza szesnastu metrów zaskoczyć golkipera rywali próbował Stanisław Sarwicki. Piłka przeleciała niewiele nad bramką strzeżoną przez Damiana Pałaszewskiego. 71 minuta przyniosła kolejną sytuację dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaskoczyć golkipera Nidy próbował Bartosz Gębura. Futbolówka jednak przeszła nad bramką gospodarzy. Końcówka spotkania obfitowała w spore emocje. W 84 minucie groźnie zrobiło się w szesnastce Zielono-Czarnych. Piłkarz gospodarzy oddał dobry strzał. Futbolówkę odbił jednak Artur Marzec. Kolejna sytuacja przyniosła gola. Starachowiczanie podwyższyli prowadzenie. Zawodnik gospodarzy zanotował bardzo złe zagranie podając futbolówkę pod nogi Bartosz Sota. Napastnik gości minął golkipera Nidy i umieścił futbolówkę w siatce. Wydawało się, że mecz już jest zamknięty. Gospodarze grali jednak do końca. Ich postawa została wynagrodzona w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Marcin Przybysławski. Zawodnik Nidy zdobył kontaktowe trafienie dla swojego zespołu. Na więcej gospodarzom zabrakło czasu. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Nidę Pińczów 2:1.

Nida Pińczów – Star Starachowice 1:2 (0:1)
Bramki: Marcin Przybysławski 90 – Bartosz Sot 36, 87
Kartki:

Nida: Damian Pałaszewski, Konrad Ciacia, Jacek Kempkiewicz, Marcin Szafraniec, Oskar Zygan, Jakub Buczak (76 Wiktor Nogacki), Artur Garula, Michał Krzak (86 Tomasz Paniec), Arkadiusz Rogala, Karol Parlicki (86 Marcin Przybysławski), Kamil Wijas (46 Piotr Gajda)

Star: Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Wiktor Śmigielski, Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (86 Dariusz Anduła), Karol Kopeć (63 Patryk Kosztowniak), Dominik Sito (76 Artur Kidoń), Bartosz Sot, Bartosz Szydłowski (25 Jakub Błażejewski (90 Jakub Kalisz))