Star w ćwierćfinale Pucharu! Druga połowa przyniosła wygraną w Pińczowie

Star Starachowice pokonał w 1/8 finału Pucharu Polski ŚZPN Nidę Pińczów 3:0. Mimo że Star był rozpatrywany w roli zdecydowanego faworyta, do przerwy w Pińczowie utrzymywał się bezbramkowy remis, a gospodarze mieli kilka okazji do otwarcia wyniku. Pierwsze trafienie dla „Zielono-Czarnych” zdobył kapitan zespołu, Bartosz Gębura, a następnie rezultat podwyższyli Piotr Mikos i Michał Grunt.

Nida mimo niskiego miejsca zajmowanego w tabeli Hummel IV ligi po rundzie jesiennej postawiła zdecydowany opór liderowi rozgrywek. To właśnie gospodarze byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia już w pierwszych minutach spotkania, ale piłkę z linii bramkowej wyekspediował Bartosz Gębura. Dobrze między słupkami spisywał się także Konrad Zacharski, co można również powiedzieć o bramkarzu pińczowskiej Nidy.

Najbliżej zdobycia bramki dla Staru w pierwszej połowie byli Piotr Mikos, którego uderzenie z pola karnego zdołał wybronić bramkarz oraz Artur Kidoń, który z bliskiej odległości uderzył piętką obok bramki. Drugi ze wspomnianych zawodników pojawił się na boisku po niespełna kwadransie od rozpoczęcia zawodów, zastępując kontuzjowanego Jakuba Chrzanowskiego. Ofensywny pomocnik Staru ucierpiał w starciu z rywalem i z powodu silnego stłuczenia łydki nie był w stanie kontynuować gry.

Worek z bramki rozwiązał się dopiero w ostatnich 20 minutach meczu. Wynik pojedynku otworzył kapitan Staru, Bartosz Gębura, który dobrze odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie gry. Pierwsza bramka dla „Zielono-Czarnych” wymusiła na Nidzie wyższe ustawienie zespołu, co z kolei przełożyło się na liczne groźne kontrataki Staru. W ich efekcie jako drugi do bramki trafił Piotr Mikos, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik meczu ustalił Michał Grunt.

W kolejnej rundzie starachowiczanie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Moravia Morawica – GKS Rudki, a spotkanie na pewno odbędzie się na wyjeździe. Do niespodzianek bieżącej rundy Pucharu na pewno można zaliczyć wyeliminowanie KSZO Ostrowiec Św. przez GKS Nowiny. W tym momencie w grze pozostał tylko jeden trzecioligowiec, a mianowicie ŁKS Łagów, który pokonał dziś 2:1 po dogrywce Koronę II Kielce.

Nida Pińczów – Star Starachowice 0:3 (0:0)
Bramki: Bartosz Gębura (74’), Piotr Mikos (84’), Michał Grunt (90+2’)

Star: Zacharski – Styczyński, Gębura, Jagiełło, Stefański, Nowocień, Kozakiewicz (72. Marzec), Kosztowniak (65. Grunt), Mikos (85. Malec), Chrzanowski (22. Kidoń), Szydłowski (83. Kopeć)