Star nie zdejmuje nogi z gazu

W minioną sobotę podopieczni Arkadiusza Bilskiego pokonali na własnym stadionie Zenit Chmielnik 4:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Mateusz Osman (samobójcza) oraz Jakub Kania. Mecz ten odbył się w ramach 7 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W sobotnie popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wybiegły jedenastki Staru oraz Zenitu Chmielnik. Po raz kolejny na trybunach widoczna była spora liczba osób przybyłych na mecz. Spotkanie od mocnego akcentu rozpoczęli przyjezdni. To właśnie Zenit pierwszy stworzył dobrą okazję na strzelenie bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski zdobycia gola uderzeniem głową był jeden z zawodników gości. Na posterunku był jednak Adrian Bzymek. Golkiper Zielono-Czarnych świetną interwencją wybił futbolówkę na rzut rożny. Kolejne minuty pokazały, że sytuacja podbramkowa ekipy z Chmielnika podziałała w dobry sposób na piłkarzy prowadzonych przez trenera Bilskiego. Starachowiczanie coraz mocniej zagrażali Zenitowi. Strzały na bramkę przyjezdnych oddali Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański czy Emil Gołyski. W żadnym z wymienionych przypadków nie udało się objąć prowadzenia. W 19 minucie przewaga gospodarzy została udokumentowana strzeleniem bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie głową oddał Jakub Kania. Strzał środkowego obrońcy instynktownie odbił golkiper gości. Przy dobitce Mariusza Fabjańskiego był już jednak bezradny. Tym samym Star prowadził 1:0, a popularny “Fabjan” mógł się cieszyć ze swojego piątego trafienia w bieżącym sezonie. Niedługo później było już 2:0. Po podaniu Mariusza Fabjańskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Emil Gołyski. Pomocnik Zielono-Czarnych pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Mimo strzelenia dwóch bramek Starachowiczanie nie mieli zamiaru się zatrzymać. Nadal atakowali. Bliski strzelenia trzeciej bramki był Artur Kidoń, który trafił w poprzeczkę. Co się odwlecze to nie uciecze. W 39 minucie Zielono-Czarni podwyższyli wynik spotkania. Piłkę mocno wzdłuż bramki Zenitu wstrzelił Artur Kidoń. Odbił ją bramkarz gości, która następnie trafiła w głowę Mateusza Osmana i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą mogło być 4:0. Mariusz Fabjański nie wykorzystał sytuacji na sam. Górą z pojedynku ze snajperem Staru wyszedł bramkarz gości. Piłka po strzale z dobitki trafiła do bramki, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później przelobować wracającego do bramki Adriana Bzymka próbował zawodnik Zenitu. Piłka przeleciała jednak nad bramką. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili z Zenitem 3:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas stroną przeważającą byli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 51 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie piłkę na nogę Jakuba Kani zgrał Damian Senderowski. Młody piłkarz Staru strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali. Tym samym Zielono-Czarni prowadzili 4:0. W kolejnych minutach gospodarze nadal nacierali. Szczęścia próbowali Artur Kidoń, Mariusz Fabjański czy Dariusz Anduła. Niestety piłka po strzałach wymienionych zawodników nie znalazła drogi do bramki przyjezdnych. Raz bramce Staru zagrozili goście. Piłkę po uderzeniu piłkarza Zenitu na róg wybił Adrian Bzymek. W 68 minucie bardzo brutalnie Damiana Senderowskiego potraktował jeden z piłkarzy gości. Środkowy obrońca Staru został zmuszony do zejścia z boiska. Do końca spotkania stroną przeważającą cały czas byli gospodarze. Wynik jednak nie uległ zmianie. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Zenit Chmielnik 4:0.

Star Starachowice – Zenit Chmielnik 4:0 (3:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 19, Emil Gołyski 24, Mateusz Osman 39 (sam), Jakub Kania 51
Kartki: Patryk Frankiewicz 23, Łukasz Gągorowski 68, Tomasz Buras 89 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień (60 Bartłomiej Drabik), Emil Gołyski, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz (26 Damian Senderowski (70 Filip Niewczas)), Maciej Horna (60 Patryk Kosztowniak), Artur Kidoń (55 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański

Zenit: Rafał Kwiecień, Tomasz Buras, Dawid Kawiński, Kamil Mech, Mateusz Osman (46 Kamil Król), Mateusz Bracisiewicz, Patryk Frankiewicz, Łukasz Gągorowski, Arkadiusz Rogala (65 Patryk Kuśmierek), Konrad Sikorski (70 Karol Kuza), Szymon Wesołowski (85 Andrzej Trojan)