Pewna wygrana Zielono-Czarnych

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Arkadiusza Bilskiego pokonali na wyjeździe LZS Samborzec 5:0. Bramki dla Staru zdobyli Dariusz Anduła, Maciej Horna x3, Jakub Nowocień. Mecz ten odbył się w ramach 8 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W sobotnie popołudnie na boisko w Samborcu wybiegły jedenastki miejscowego LZS-u oraz Staru Starachowice. Na to spotkanie przybyła grupa około 100 kibiców. Od samego początku na boisku przeważała jedna drużyna. Zielono-Czarni narzucili swój styl. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego osiągnęli dużą przewagę. Nie przełożyła się ona jednak na stwarzane sytuacje. W 18 minucie pierwszy strzał oddali Starachowiczanie. Uderzenie Mariusza Fabjańskiego poszybowało nad bramką gospodarzy. Niedługo później gorąco zrobiło się w polu karnym Staru. Na wysokości szesnastki gości jeden z zawodników LZS-u wyrzucił piłkę z autu. Ta trafiła w pole karne Zielono-Czarnych, odbiła się od ziemi i powędrowała minimalnie nad bramką strzeżoną przez Adriana Bzymka. W 23 minucie po raz drugi szczęścia spróbował Mariusz Fabjański. Strzał snajpera gości był jednak niecelny. 120 sekund później goście stanęli przed znakomitą szansą na objęcie prowadzenia. Po dokładnym podaniu Mariusza Fabjańskiego w świetnym położeniu znalazł się Maciej Horna. Strzał pomocnika Staru jednak był minimalnie niecelny. 26 minuta przyniosła kolejną szansę dla gości. Dośrodkowanie aktywnego Mariusza Fabjańskiego trafiło na głowę Michała Stachury. Piłkę po uderzeniu popularnego “Pompka” na róg wybił golkiper LZS-u. Z biegiem minut Starachowiczanie coraz bardziej zagrażali gospodarzom. W 34 minucie przewaga gości została zamieniona na bramkę. Dokładne podanie od Macieja Horny wykorzystał Dariusz Anduła. Kolejna akcja Staru przyniosła podwyższenie wyniku. Po dograniu Michała Stachury w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Horna. Skrzydłowy Zielono-Czarnych pewnie ulokował futbolówkę w bramce rywali. Nie minęła minuta i było już 3:0. Swój dorobek bramkowy podwoił Maciej Horna. Maciej wykorzystał podanie od Dariusza Anduły i pokonał golkipera LZS-u. Końcówka pierwszej połowy przyniosła kolejne dwie znakomite szanse na podwyższenie prowadzenia. Świetnych okazji nie wykorzystali Mariusz Fabjański oraz Maciej Horna. Do przerwy utrzymał się rezultat 3:0 dla Starachowiczan. Druga część gry była bliźniaczo podobna do pierwszej. Na boisku cały czas dominowała jedna drużyna. W 60 minucie spotkania doskonałej okazji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Dariusz Anduła wyłożył piłkę na nos “Fabjanowi”. Strzał snajpera Staru powędrował jednak nad bramką zespołu z Samborca. 66 minuta przyniosła uderzenie Macieja Horny w słupek. Niedługo później skrzydłowy Zielono-Czarnych skompletował hat-tricka. Maciej minął rywala w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonała bramkarza gospodarzy. Tym samym Star prowadził 4:0. W 74 minucie uderzenie na bramkę strzeżoną przez Adriana Bzymka oddał zawodnik LZS-u. Strzał ten był jednak niecelny. W końcówce meczu Starachowiczanie zdobyli jeszcze jedną bramkę. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Nowocień. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star Starachowice pewnie pokonał na wyjeździe LZS Samborzec 5:0.

LZS Samborzec – Star Starachowice 0:5 (0:3)
Bramki: Dariusz Anduła 34, Maciej Horna 37, 38, 73, Jakub Nowocień 85
Kartki: Jakub Nowocień 18, Michał Stachura 77 (żółte)

LZS: Paweł Kieszkowski, Łukasz Kołek, Łukasz Koryciński, Michał Pławski (43 Jakub Obrębski), Damian Radzimowski, Paweł Adaś (72 Łukasz Kominek), Rafał Kaśniewski (80 Mikołaj Guca), Łukasz Olech (64 Roman Kasprzak), Bartosz Szymański, Marcin Kiliański, Damian Mądry

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień, Emil Gołyski, Maciej Horna (81 Filip Niewczas), Michał Stachura (75 Patryk Kosztowniak), Mariusz Fabjański, Artur Kidoń (70 Bartłomiej Drabik), Dariusz Anduła