Świąteczna wygrana

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartę Kazimierza Wielka 3:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń, Maciej Horna oraz Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się w ramach 21 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W świąteczne, sobotnie popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz Sparty Kazimierza Wielka. Na pojedynek pomiędzy obiema drużynami przybyła duża grupa kibiców licząca około 250 widzów. Początek spotkania w wykonaniu Zielono-Czarnych nie był najlepszy. W 6 minucie z braku zdecydowania starachowickiej defensywy skorzystał jeden z zawodników Sparty, który uderzył jednak nad bramką. Kolejne minuty przyniosły coraz śmielszą postawę przyjezdnych. 60 sekund przed upływem pierwszego kwadransa gry Zielono-Czarni otrzymali poważne ostrzeżenie. Po strzale z ostrego kąta piłkarza Sparty futbolówka obtarła się o słupek bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka. W 22 minucie po raz drugi do interwencji został zmuszony golkiper Staru. Piąstkowanie Adriana nie było jednak najlepsze. Na posterunku był jednak jeden z zawodników gospodarzy i dalekim wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo. Słaby fragment gry podopiecznych Arkadiusza Bilskiego został zakończony strzeleniem bramki. W 23 minucie błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Artur Kidoń. Skrzydłowy Zielono-Czarnych w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza przeciwnika. Bramka Artura dodała skrzydeł gospodarzom. Starachowiczanie zaczęli grać zdecydowanie lepiej. W kolejnych minutach Zielono-Czarni stworzyli sobie następne okazje. Za pierwszym razem strzał Jakuba Nowocienia odbił golkiper Sparty. W drugim przypadku strzał Macieja Horny lecący do pustej bramki zablokował obrońca przyjezdnych. Natomiast na niedługo przed upływem dwóch kwadransów gry nikt nie zamknął świetnego podania Konrad Wójtowicza. Przewaga Staru rosła z minuty na minutę. Efektem tego było podwyższenie prowadzenia w 29 minucie. Świetne, długie podanie od Jakuba Nowocienia otrzymał Maciej Horna. Skrzydłowy Zielono-Czarnych strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Sparty. Szybko stracone dwa gole podrażniły przyjezdnych. W kolejnych minutach podopieczni Andrzeja Sendera dwukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. Jednak bezskutecznie. W 38 minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Kapitalna akcja Staru została zakończona strzeleniem gola. Sędzia jednak odgwizdał spalonego. Do końca pierwszej części gry nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził ze Spartą 2:0. Drugą połowę w bardzo dobrym stylu rozpoczęli Zielono-Czarni. Starachowiczanie nadal stwarzali sytuacje podbramkowe. W 54 minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał Bartosz Szydłowski. Strzał napastnika gospodarzy odbił bramkarz gości. 60 sekund później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Artur Kidoń. Zawodnik gospodarzy próbował lobować golkiper Sparty. Futbolówka minęła jednak bramkę. Na niewiele przed upływem godziny gry świetnej szansy na gola nie zamienił Bartosz Gębura. “Bobi” mając przed sobą tylko bramkarza przeciwnika uderzył głową prosto w niego. Mimo niepowodzeń strzeleckich gospodarze nie zamierzali zdejmować nogi z gazu. W 63 minucie ze strzałem Konrada Wójtowicza poradził sobie bramkarz gości. Niedługo później był już jednak bezradny. Kapitalna dwójkowa akcja Konrada Wójtowicza i Bartosza Szydłowskiego została zakończona strzeleniem bramki przez drugiego z wymienionych zawodników. Dla “Szyszy” było to pierwsze trafienie w ligowym meczu seniorów. Warto też dodać, że duży udział w bramkowej akcji miał doskonale dysponowany sobotniego popołudnia Jakub Nowocień. Chwilę po bramce na 3:0 Zielono-Czarni mogli podwyższyć prowadzenie. Artur Kidoń uderzył jednak minimalnie nad bramką. W 71 minucie Sparta miała bardzo dobrą okazję. Znakomitą obroną popisał się jednak Adrian Bzymek. Jeszcze lepszą sytuację mieli w 80 minucie gospodarze. Nieatakowany przez nikogo Bartosz Guz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Piłka minimalnie minęła bramkę Sparty. Do końca mecz wynik już nie uległ zmianie. Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartę Kazimierze Wielką 3:0.

Star Starachowice – Sparta Kazimierza Wielka 3:0 (2:0)
Bramki: Artur Kidoń 23, Maciej Horna 29, Bartosz Szydłowski 67
Kartki: Artur Kidoń 19 (żółta)

Star: Adrian Bzymek, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas (86 Karol Strzelec), Jakub Kania, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Maciej Horna (88 Miłosz Sokół), Artur Kidoń (77 Bartosz Guz), Bartosz Szydłowski (70 Dariusz Anduła)

Sparta: Marcin Ciemiera, Mariusz Adamczyk, Przemysław Fakowski (75 Krystian Kądzielski), Adrian Morsztyn (69 Piotr Trzepatowski), Jakub Mocherek, Piotr Mocherek, Tomasz Mocherek, Daniel Nowak, Piotr Nowak, Kamil Jeleń, Mateusz Wołowski