Star Starachowice

Świętujemy 97-lecie powstania Staru Starachowice!

Dokładnie 97 lat temu, 26 marca 1926 roku rozpoczęła się historia naszego klubu, który ostatecznie przyjął nazwę Star Starachowice.
To 97 lat wzlotów i upadków. To historie ludzi, którzy oddawali serce nie tylko na boisku. To awanse i spadki, to ponad 10 różnych sekcji sportowych. To dziesiątki tysięcy ludzi wspierających klub.
Dziś po 97 latach stajemy u progu awansu do III ligi. Dziś staramy się poprzez wspólne podejmowanie inicjatyw (Liceum Sportowe w Starachowicach) oraz odpowiedzialności społecznej brać na siebie ciężar wychowania młodego zawodnika oraz gry na coraz to wyższym poziomie seniorskim. Dziś dzięki podjęciu działań wspólnie z Juventą Starachowice, która zdecydowała się przekazać pod Zielono Czarne skrzydła wszystkich swoich zawodników realizujemy projekt, który ma za zadanie unormować i wspólnie realizować szkolenie piłkarskie w naszym mieście (Akademia Piłkarska STAR Starachowice). Dziś dzięki wsparciu m.in. prezesa Mirosława Świrty oraz pozostałych członków zarządu, włodarzy miasta Starachowice (Miasto Starachowice), parlamentarzystów ale też i sponsorów i kibiców gramy o III ligę. Rzeczywistość wokół piłki nożnej w mieście napawa optymizmem. Za co serdecznie już teraz dziękujemy.
Świętując tę wyjątkową dla nas wszystkich datę, warto zwrócić uwagę na niesamowity wpływ, jaki kluby sportowe mogą mieć na lokalne społeczności. Nie tylko promują aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, ale także stwarzają okazje do spotkań towarzyskich, pracy zespołowej i rozwoju osobistego. Wspierając lokalne kluby sportowe, takie jak Star, możemy pomóc w tworzeniu tętniących życiem i zdrowych społeczności, które przynoszą korzyści wszystkim. Poświęćmy więc chwilę, aby docenić ciężką pracę tych, którzy przez lata tworzyli STAR i zaoferujmy nasze dalsze wsparcie dla kontunuowania tego co zaczęło się 97 lat temu.
Aby uczcić tę doniosłą okazję i zaprosić Cię do naszego klubu, mamy dla Ciebie kilka pozytywnych afirmacji, które zmotywują Cię i zainspirują :
1. Jesteś w stanie osiągnąć wszystko, co sobie zamierzysz, tak jak założyciele Staru Starachowice 97 lat temu.
2. Twoje poświęcenie i ciężka praca zaprocentuje tak samo jak sportowcom ze Starachowic.
3. Jesteś silny i odporny, tak jak drużyny sportowe ze Starachowic.
4. Jesteś dumny ze swoich osiągnięć i nadal będziesz dążył do doskonałości, tak jak sportowcy ze Starachowic.
5. Jesteś częścią dziedzictwa sportowej rywalizacji i pracy zespołowej, tak jak członkowie Star Starachowice.
Doceńmy ducha sportowej rywalizacji i pracy zespołowej, który ucieleśnia Star Starachowice.
W tym mieście jest, z tradycją klub…
ps. Cieszę się, że od blisko dekady mogę być częścią tego klubu.
Pozdrawiam serdecznie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.