Trzecie sparingowe zwycięstwo

W piątkowym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał Stal Kunów 5:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski x2, Artur Kidoń, Maciej Moskwa. Mecz ten odbył się na boisku w Pakosławiu.

W piątkowe popołudnie podopieczni Tadeusza Krawca rozegrali swój kolejny pojedynek sparingowy przed startem Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Tym razem przeciwnikiem Zielono-Czarnych była Stal Kunów. W piątkowym starciu Starachowiczanie wystąpili bez sporej liczby zawodników. Zabrakło głównie młodych piłkarzy, którzy wyjechali na turniej im. Ernesta Pohla do Zabrza. Od początku spotkania widać było różnicę pomiędzy obydwoma zespołami. Przewagę osiągnęli Zielono-Czarni. Już w 11 minucie spotkania Star wyszedł na prowadzenie. Golkipera Stali pokonał Piotr Mikos. Asystę przy bramce zaliczył Marcin Kaczmarek. Niedługo później nastąpiło podwyższenie rezultatu. Trafienie na 2:0 zaliczył dobrze znany starachowickim kibicom Bartosz Szydłowski. W 30 minucie Starachowiczanie zdobyli trzeciego gola. Składną akcję celnym uderzeniem zakończył Artur Kidoń. “Kajdi” wykorzystał podanie od Piotra Stefańskiego. W samej końcówce pierwszej części gry po zagraniu padły jeszcze dwie bramki. 44 minuta przyniosła trafienie dla Stali Kunów. Gola dla zespołu z miejscowości położonej nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego zdobył Sebastian Dębniak. Na odpowiedź Zielono-Czarnych nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry drużyna prowadzona przez trenera Krawca strzeliła czwartego gola. Do siatki rywala po raz drugi piątkowego popołudnia trafił Bartosz Szydłowski, który otrzymał podanie od Jakuba Nowocienia. Do przerwy Star prowadził ze Stalą 4:1. Druga połowa nie obfitowała już tak w strzelone bramki. W 53 minucie nastąpiła zmiana rezultatu. Po zagraniu Marcina Kaczmarka piłkę w bramce Stali ulokował Maciej Moskwa. Do końca spotkania mimo okazji na kolejne gole wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w trzecim pojedynku sparingowym Stal Kunów 5:1.

Star Starachowice – Stal Kunów 5:1 (4:1)
Bramki: Piotr Mikos 11, Bartosz Szydłowski 20, 45, Artur Kidoń 30, Maciej Moskwa 53 – Sebastian Dębniak 44

Star: Artur Walkiewicz, Patryk Kosztowniak, Kacper Borkowski, Bartosz Gębura, Piotr Stefański, Michał Kozakiewicz, Jakub Nowocień, Marcin Kaczmarek, Piotr Mikos, Artur Kidoń, Bartosz Szydłowski oraz Kacper Błaszczyk, Maciej Moskwa, Dawid Płatek, Patryk Nawrot

Zdjęcie do artykułu zostało wykonane przez Marcina Słokę. Od lewej: Patryk Kosztowniak, zawodnik Stali Kunów, Bartosz Gębura.