Trzecioligowiec lepszy od Staru

W niedzielnym spotkaniu sparingowym Star Starachowice przegrał ze Spartakusem Daleszyce. Mecz ten odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Pierwsza część spotkania była w wykonaniu obu zespołów bardzo dobra. Zarówno Star jak i Spartakus prezentowały ciekawy futbol. Jedni oraz drudzy dążyli do do strzelenia bramek. Lepiej spotkanie rozpoczęli podopieczni Andrzeja Więcka. W 10 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Piotr Ostrowski. Chwilę po upływie dwóch kwadransów gry było 2:0 dla przyjezdnych. Adriana Bzymka pokonał Łukasz Zawadzki. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze w pierwszych 45 minutach kilka innych sytuacji bramkowych. Gole jednak już nie padły. Do przerwy utrzymał się rezultat 0:2. W drugiej części gry żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki. Tym samym do końca spotkania nic się nie zmieniło. Star Starachowice przegrał ze Spartakusem Daleszyce 0:2. Mimo porażki szkoleniowiec Zielono-Czarnych mógł mieć powody do zadowolenia. Gra Starachowiczan wyglądała solidnie i napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Star musiał sobie radzić w starciu ze Spartakusem min. bez leczących urazy Dariusza Anduły oraz Artura Kidonia. Dobrą wiadomością jest powrót do treningów Macieja Horny. W pojedynku ze Spartakusem zespół ze Starachowic testował dwóch zawodników, Bartosza Guza oraz Dominika Lisa. Obaj jesienią reprezentowali barwy IV-Ligowej Olimpii Pogoń Staszów. Szansę występu dostało również dwóch zawodników drużyny juniorów starszych: Jakub Błażejewski oraz Bartosz Szydłowski. Kolejny sparing podopieczni trenera Bilskiego rozegrają w najbliższą sobotę (02.03). Przeciwnikiem Zielono-Czarnych będzie reprezentant Radomskiej Ligi Okręgowej, Jodła Jedlnia Letnisko. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 14.

Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 0:2 (0:2)
Bramki:
Piotr Ostrowski 10, Łukasz Zawadzki 31

Star: Adrian Bzymek, Bartosz Guz, Bartosz Gębura, Dominik Lis, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Jakub Kania, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Jakub Nowocień, Bartosz Szydłowski oraz Patryk Sieczka, Jakub Błażejewski, Patryk Kosztowniak, Karol Strzelec, Arkadiusz Zięba

Spartakus: Szymon Pietras, Adrian Bednarski, Karol Dziedzic, Szczepan Krzeszowski, Mateusz Zawadzki, Wiktor Brożyna, Piotr Ostrowski, Daniel Wołowiec, Adrian Wychowaniec, Łukasz Zawadzki, Bartosz Sot oraz Mariusz Kraiński, Robert Sitarz, 2 testowanych zawodników z Polski, 2 zawodników testowanych z Ukrainy