Trzy punkty jadą do Starachowic !

W dzisiejszym spotkaniu w ramach trzeciej kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej Star Starachowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu Spartę Dwikozy 1:0.

Mecz ten był dość ważny dla obu drużyn. Zawodnicy Sparty chcieli sobie odbić niepowodzenia w dwóch pierwszych spotkaniach zdobywając trzy punkty w rywalizacji na własnym boisku. Natomiast podopieczni Artura Anduły mieli nadzieję na wygraną, która utrzymałaby zespół w czołówce tabeli . Pierwsze piętnaście minut meczu przyniosło niewielką przewagę gospodarzy. Jednak nic groźnego pod bramką Starachowiczan w tym czasie nie miało miejsca. W 23 minucie piłka wpadła do bramki gospodarzy. Na nieszczęście Zielono-Czarnych, główny arbiter odgwizdał spalonego. Tym samym wynik pozostawał bez zmian. Dwanaście minut później na bramkę Sparty groźnie uderzał Marcin Chodniewicz. Futbolówka jednak nie znalazła drogi do bramki. Dwieście czterdzieści sekund później do głosu doszli podopieczni trenera Mazura. W kapitalnym stylu strzał jednego z zawodników Sparty wybronił golkiper Staru, Tomasz Wróblewski. Czterdziesta trzecia minuta przyniosła tym razem dobrą okazję dla gości. Strzał Mariusza Jarosa był jednak minimalnie niecelny. W końcówce pierwszej połowy Star miał jeszcze dwie okazje do objęcia prowadzenia w meczu. Dwie minuty przed końcem na bramkę zespołu z Dwikóz uderzał Marcin Chodniewicz, ale dobrze się spisał bramkarz gospodarzy wyłapując strzał naszego zawodnika. W doliczonym czasie gry po raz kolejny dał o sobie znać Marcin Chodniewicz. Popularny “Kuna” oddał bardzo dobre uderzenie po krótko rozegranym rzucie wolny. Golkiper gospodarzy popisał się jednak znakomitą paradą ratując swój zespół przed utratą bramki. Następnie sędzia odgwizdał zakończenie pierwszej części meczu. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis ze wskazaniem na drużynę gości. Początek drugiej połowy spotkania to zdecydowane ataki gości. Star zaczął z olbrzymim zaangażowaniem. W 53 minucie nastąpiła pierwsza zmiana w zespole gości. Za Mariusza Jarosa na murawie pojawił się Mariusz Fabjański, król strzelców ubiegłego sezonu Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. Był to pierwszy występ Mariusza w obecnych rozgrywkach. Minutę później trener Anduła zdecydował się na kolejną roszadę w swojej drużynie. Boisko opuścił Mateusz Rafalski, a w jego miejsce na plac gry wszedł Szymon Gryz. W pięćdziesiątej piątej minucie meczu znakomitą paradą popisał się Tomasz Wróblewski. Świetny refleks naszego bramkarza uchronił zespół Staru przed utratą bramki. Kilka chwil później znowu zrobiło się gorąco pod bramką Zielono-Czarnych. Strzelał zawodnik Sparty, a Tomasz Wróblewski po raz kolejny bardzo udanie interweniował. Dzięki niemu nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. W 70 minucie trzecią korektę w drużynie przeprowadził szkoleniowiec Staru. Za Patryka Kosztowniaka na boisko wszedł Emil Madejski. Kibice zgromadzeni na boisku w Dwikozach do 82 minuty musieli czekać na pierwszą bramkę w meczu. Rzut wolny wykonywał Mariusz Fabjański. Futbolówkę po jego strzale odbił bramkarz gospodarzy, do której dopadł Bartosz Sęga i pewnym uderzeniem umieścił ją bramce Sparty. Star tym samym prowadził 1:0. W 85 minucie meczu Artur Anduła przeprowadził ostatnia zmianę w swoim zespole. Boisko opuścił, dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Marcin Chodniewicz, a w jego miejsce na murawie pojawił się Radosław Kozieł. W ostatnich minutach żółte kartki zarobili” strzelec bramki Bartosz Sęga oraz Mariusz Fabjański. Do końca spotkania nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Tym samym Star pokonał w wyjazdowym spotkaniu Spartę Dwikozy 1:0 i wraca do Starachowic z bardzo ważnymi trzema punktami.

Odnotować należy po raz kolejny znakomitą postawę w bramce Starachowiczan Tomasza Wróblewskiego. Bramkarz Staru niejednokrotnie w meczu ze Spartą ratował skórę swoim kolegom. Dobre zawody rozegrał Marcin Chodniewicz. Zawodnik Zielono-Czarnych kilkakrotnie zagroził bramce gospodarzy. Brawa należą się również dla Bartosza Sęgi, który zdobył gola dającego trzy punkty Starowi. Cieszy także powrót na boisko Mariusza Fabjańskiego. Popularny “Fabjan” pojawił się na placu gry na początku drugiej połowy.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie czwarta kolejka Klasy Okręgowej. Star w derbowym spotkaniu będzie podejmował na własnym stadionie Kamienną Brody. Zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko. Początek o godzinie 17. Serdecznie zapraszam !

Sparta DwikozyStar Starachowice 0:1 (0:0)

Bramka: Bartosz Sęga 82

Sparta: Adam Polit, Dawid Kiliański (73 Patryk Marzec), Paweł Koczwara (70 Paweł Strojewski), Paweł Bidas (77 Korneliusz Górniak), Sławomir Latański, Zbigniew Warzocha, Karol Borycki, Marcin Siudak, Artur Warzocha, Arkadiusz Czerwiński, Karol Spyra

Star: Tomasz Wróblewski, Marcin Chodniewicz (85 Radosław Kozieł), Hubert Ciepluch, Arkadiusz Zięba, Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Mateusz Rafalski (54 Szymon Gryz), Bartosz Sęga, Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak (70 Emil Madejski), Mariusz Jaros (53 Mariusz Fabjański)