Udana środa juniorów

We wtorek oraz środę swoje mecze w ramach 3 kolejki rozegrały młodzieżowe drużyny Staru/Juventy Starachowice. Obydwie drużyny odniosły zwycięstwa. Juniorzy starsi pokonali na wyjeździe AKS 1947 Busko Zdrój 2:0. Natomiast podopieczni Dariusza Kasprzyka efektownie ograli u siebie Granat Skarżysko Kamienna 4:0.

W trzeciej kolejce juniorzy starsi Staru/Juventy zmierzyli się na wyjeździe z AKS-em 1947 Busko Zdrój. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli znajdowali się gospodarze. Jednak AKS 1947 nie był stawiany w roli faworyta wtorkowego spotkania. Drużyna ze Starachowic chciała również odnieść pierwszą wygraną w sezonie. Podopiecznym trenerów Anduły i Mikosa ostatecznie udało się zrealizować ten cel. W pierwszej połowie padła jedna bramka. Sama końcówka przyniosła prowadzenie przyjezdnym. Bramkarza zespołu z Buska pokonał Maksymilian Bator. W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej również padł jeden gol. 75 minuta przyniosła podwyższenie wyniku przez Filipa Andułę. Do końca spotkania żadnemu z zespołów nie udało się już zmienić rezultatu. Ostatecznie juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice pokonali na wyjeździe AKS 1947 Busko Zdrój 2:0. Tym samym Starachowiczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.

AKS 1947 Busko Zdrój – Star/Juventa Starachowice 0:2 (0:1)
Bramki: Maksymilian Bator 45, Filip Anduła 75
Kartki: Ernest Brutkowski 16, Mateusz Rodak 60, Filip Woźniak 62, Michał Bogacki 66 – Dawid Płatek 49, Kryspin Kutera 57, Adam Hamera 74 (żółte), Mikołaj Maruszak 81 (czerwona, za dwie żółte)

AKS 1947: Kacper Łudzik, Franciszek Jabłoński, Ernest Brutkowski (35 Oskar Śliwa), Filip Woźniak, Michał Bogacki, Miłosz Jabłoński, Szymon Boś (46 Jakub Duda), Mateusz Rodak, Miłosz Dudek, Emil Kopciara, Wiktor Błaszczyk

Star/Juventa: Daniel Jagiełło, Jakub Jagiełło, Szymon Rejkowicz, Dawid Płatek, Filip Anduła (82 Marcel Czajka), Adam Hamera, Bartosz Jopek (60 Sebastian Stajniak), Maksymilian Bator, Hubert Białczak, Kryspin Kutera (70 Mikołaj Maruszak), Mateusz Nowak

Kolejny bardzo udany występ zanotowali podopieczni Dariusza Kasprzyka. Juniorzy młodsi Staru/Juventy odnieśli drugą z rzędu wysoką wygraną. Tym razem Starachowiczanie okazali się lepsi od Granatu Skarżysko Kamienna. Przed meczem obydwie drużyny miały po trzy oczka. Faworytem wydawali się być gospodarze. Młodzi piłkarze Staru/Juventy potwierdzili to na boisku. Pierwsza połowa była bardzo udana w wykonaniu gospodarzy. Została udokumentowana dwoma trafienia. W 28 minucie prowadzenie Starachowiczanom dał Kacper Ostrowski. Końcówka pierwszej połowy przyniosła podwyższenie rezultatu. Do siatki trafił Wiktor Miernik. Pierwsza część gry zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. Drugą połowę również do udanych mogli zaliczyć zawodnicy Staru/Juventy. Jeszcze przed upływem godziny gry mecz już był praktycznie zamknięty. W 59 minucie Wiktor Miernik podwoił swoją zdobycz bramkową. A co najważniejsze strzelił trzeciego gola dla drużyny. W 74 minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Jacek Safian. Do końca meczu już nic się nie zmieniło. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice pokonała u siebie Granat Skarżysko Kamienna 4:0.

Star/Juventa Starachowice – Granat Skarżysko Kamienna 4:0 (2:0)
Bramki: Kacper Ostrowski 28, Wiktor Miernik 39, 59, Jacek Safian 74
Kartki: Piotr Siemieniec 7 (żółta)

Star/Juventa: Igor Duda, Piotr Jastrząb, Michał Pomorski, Aleksander Kopacz, Marcel Rożek (70 Szymon Mamla), Igor Papierowski, Wiktor Miernik (60 Bartosz Kania), Jacek Safian, Kacper Ostrowski (72 Kacper Nojek), Igor Młodawski (59 Maksymilian Glina), Jakub Brzozowski

Granat: Oliwier Świtoń, Maciej Arent (65 Daniel Jaromin), Aleksander Świtoń, Piotr Siemieniec (46 Jakub Nowak), Nikodem Łoskot (72 Kacper Adamczyk), Wiktor Pluta, Brajan Sykulski, Jakub Gluza (55 Oskar Jankowski), Maciej Kaczmarczyk, Bartosz Piętak, (70 Maciej Staszewski), Fabian Fuk