Udane zakończenie sezonu

W dwóch ostatnich kolejkach kieleckiej Okręgówki Star Starachowice zdobył sześć punktów. W pierwszym pojedynku pokonał na własnym stadionie Piasta Stopnicę 6:2. W kolejce kończącej sezon Star wygrał na wyjeździe z Orliczem Suchedniów 5:3.

W niedzielę, 10 maja, Zielono-Czarni pożegnali sezon na własnym stadionie. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Bilskiego był Piast Stopnica. Drużyna z okolic Buska przyjechała do Starachowic już bez szans na utrzymanie w Okręgówce. Początek meczu wyglądał bardzo dobrze ze strony gospodarzy. Pierwsze kwadrans stał pod znakiem przewagi Zielono-Czarnych. Niestety kolejne minuty przyniosły coraz gorszą grę piłkarzy Staru. W szeregach gospodarzy dominowała spora nonszalancja. Akcje były za wolne i dość schematyczne. Widoczna była również spora niedokładność. W samej końcówce pierwszej połowy na prowadzenie dość niespodziewanie wyszli goście. Futbolówkę w siatce gospodarzy ulokował Artur Walasek. Do przerwy Zielono-Czarni przegrywali 0:1. Druga połowa była już diametralnie inna niż pierwsze 45 minut. Od samego początku gospodarze ruszyli do ataków. Na wyrównanie długo nie trzeba było czekać. W 50 minucie bramkę na 1:1 zdobył Mariusz Fabjański. Niedługo później Starachowiczanie zdobyli kolejne dwa gole. Autorami tych trafień byli Emil Gołyski oraz Patryk Kosztowniak. W 58 minucie kontaktowe trafienie zdobyli goście. Piotr Rajca dał nadzieję na korzystny wynik Piastowi. Do końca meczu strzelali jednak już tylko gospodarze. W 71 minucie Emil Gołyski zdobył bramkę na 4:2. Ostatni kwadrans przyniósł kolejne dwa gole dla Staru. Do bramki przeciwnika trafiali Piotr Serwicki oraz Mariusz Fabjański. Ostatecznie Star Starachowice pewnie pokonał na własnym stadionie Piasta Stopnicę 6:2.

Star Starachowice – Piast Stopnica 6:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 50, 83, Emil Gołyski 54, 71, Patryk Kosztowniak 56, Piotr Serwicki 81 – Artur Walasek 44, Piotr Rajca 58
Kartki: Jakub Nowocień 13, Mariusz Fabjański 90 (żółte)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Bartłomiej Drabik, Jakub Nowocień, Karol Strzelec (70 Piotr Serwicki), Jakub Kania, Emil Gołyski, Łukasz Gruszczyński (74 Emil Madejski), Mariusz Fabjański, Patryk Kosztowniak, Dariusz Anduła (79 Karol Maciąg)

Piast: Przemysław Śliski, Paweł Bandura, Mateusz Leszczyński (19 Krzysztof Kawa (70 Sławomir Skiba)), Jakub Pitkiewicz, Michał Pławski, Rafał Gwóźdź, Wojciech Jędo, Adrian Machniak, Jakub Plewa, Artur Walasek, Piotr Rajca

Ostatni mecz sezonu Zielono-Czarni rozegrali w Suchedniowie. Przeciwnikiem podopiecznych Arkadiusza Bilskiego był miejscowy Orlicz. Od początku spotkania swój rytm narzucili Zielono-Czarni. Długo na trafienie gości nie trzeba było czekać. W 8 minucie Emil Gołyski minął bramkarza Orlicza i ulokował futbolówkę w pustej bramce. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. W 10 minucie bardzo ładnym strzałem zza pola karnego Damian Kita pokonał Mateusza Pońskiego. Niedługo po upływie kwadransa gry Zielono-Czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Podanie Emila Gołyskiego wykorzystał Łukasz Gruszczyński. Popularny “Grucha” w 32 minucie podwoił swój dorobek strzelecki w tym meczu. Łukasz wykorzystał idealne podanie od Dariusza Anduły i pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy Star prowadził 3:1. Druga połowa była podobna do pierwszej. Obfitowała w sytuacje strzeleckie i bramki. W 58 minucie Mariusz Fabjański wykończył akcję po dokładnym podaniu od Piotra Serwickiego i zdobył gola na 4:1 dla swojej drużyny. Na trochę ponad kwadrans przed końcem meczu po raz kolejny we znaki Starachowiczanom dał się Damian Kita. Zawodnik Orlicza zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Od 75 minuty przewaga gospodarzy nabrała sporych rozmiarów. Goście mieli okres przestoju. Piłkarze Orlicza w ciągu sześciu minut stworzyli sobie cztery dogodne sytuacje na strzelenie kolejnej bramki. Szczęście sprzyjało jednak Zielono-Czarnym. W 83 minucie okres dobrej gry gospodarzy zakończył Mariusz Fabjański. Snajper Zielono-Czarnych zdobył piąte trafienie dla Staru, a także swoje drugie w tym meczu. Rozmiary porażki zmniejszył w ostatniej akcji spotkania Tomasz Staszewski. Napastnik zespołu z Suchedniowa pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Koniec, końców Orlicz Suchedniów przegrał na własnym stadionie ze Starem Starachowice 3:5. Tym samym Zielono-Czarni udanie zakończyli sezon.

Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 3:5 (1:3)
Bramki: Damian Kita 10, 73, Tomasz Staszewski 90 – Emil Gołyski 8, Łukasz Gruszczyński 22, 32, Mariusz Fabjański 58, 83
Kartki: Mateusz Ubysz 22 – Mariusz Fabjański 2, Dominik Janikowski 42, Marcin Chodniewicz 76 (żółte)

Orlicz: Mateusz Ubysz, Michał Bator, Paweł Jarząb, Mateusz Sikora (63 Daniel Kaczmarski), Marcin Tacij, Damian Kita (80 Dawid Zbroja), Mateusz Rafalski (65 Kamil Olszewski), Grzegorz Skarbek, Karol Świtowski, Piotr Solnica, Tomasz Staszewski

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik, Jakub Kania, Emil Gołyski, Łukasz Gruszczyński (87 Karol Maciąg), Mariusz Fabjański, Piotr Serwicki (84 Karol Strzelec), Dariusz Anduła (70 Emil Madejski)