Wisła lepsza od Staru

W trzecim pojedynku sparingowym Star Starachowice przegrał z Wisłą Sandomierz 1:4. Jedyną bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Dominik Sito. Mecz odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach.

Obie drużyny przed sobotnim starciem miały za sobą już kilka sparingów. Wisła rozegrała cztery takie mecze. Star natomiast dwa. W ubiegły weekend Sandomierzanie zremisowali z Siarką Tarnobrzeg 2:2. Podopieczni Rafała Wójcika stracili jedną z bramek w doliczonym czasie gry. Remis zanotował również Star. W meczu z GKS-em Nowiny padł wynik 4:4. Sobotnie spotkanie pomiędzy Starem, a Wisłą pokazało różnicę pomiędzy obiema drużynami. W tym meczu od pierwszej minuty wystąpił Klaudiusz Marzec. Zawodnik ostatnio reprezentujący drużynę juniorów Korony Kielce jest bliski wzmocnienia szeregów Staru. Od samego początku ton boiskowym wydarzeniom nadawali przyjezdni. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 6 minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Po błędzie Michała Stachury piłkę przejęli goście. Zawodnicy Wisły przeprowadzili akcję, po której gola zdobył zawodnik testowany. Kolejny fragment gry przyniósł trzy sytuacje bramkowe dla Sandomierzan. Dwukrotnie górą był Artur Marzec, a jedno uderzenie było niecelne. W 19 minucie Wisła podwyższyła wynik. Michał Mistrzyk skutecznie egzekwował rzut karny. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej połowy. Podopieczni Rafała Wójcika nadal stwarzali zagrożenie pod bramką Zielono-Czarnych. Star nie potrafił natomiast niczym szczególnym przeciwstawić się. W 35 minucie III-Ligowiec zdobył kolejne trafienie. Składna akcja przyjezdnych została wykończona strzałem na pustą bramkę przez zawodnika testowanego. Sandomierzanie mieli jeszcze inne szanse w ostatnim kwadransie pierwszej części gry. Zabrakło jednak skuteczności. Do przerwy Star przegrywał z Wisłą 0:3. Druga połowa meczu miała podobny przebieg do pierwszej. Padło w niej jednak mniej bramek. Przewagę na boisku nadal posiadali Sandomierzanie. Wisła cały czas zagrażała bramce strzeżonej najpierw przez Dawida Pochecia, a następnie Patryka Wróblewskiego. W 59 minucie zawodnik przyjezdnych obił poprzeczkę bramki Staru. Przy dobitce skuteczną interwencję zanotował Dawid Pocheć. W drugiej połowie do głosu również doszli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Oprócz kilku dobrych okazji Wisły, Starachowiczanie odgryzali się. Świadczyć o tym mogła 73 minuta. Zespołowa akcja Staru została zakończona strzeleniem gola. Autorem tego trafienia był Dominik Sito. Na odpowiedź III-Ligowca nie trzeba było długo czekać. Niecały kwadrans przed zakończeniem meczu przyniósł Sandomierzanom czwartego gola. Skutecznym uderzeniem popisał się Jarosław Piątkowski. W końcówce meczu goście mieli jeszcze sytuacje. Strzały były jednak niecelne bądź dobrze bronił Patryk Wróblewski. Ostatecznie Star Starachowice po kiepskim meczu w swoim wykonaniu przegrał z Wisłą Sandomierz 1:4.

Star Starachowice – Wisła Sandomierz 1:4 (0:3)
Bramki: Dominik Sito 73 – zawodnik testowany I 5, 38, Michał Mistrzyk 22 (k), Jarosław Piątkowski 77

Skład Staru (I połowa): Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Karol Kopeć, Klaudiusz Marzec, Bartosz Sot oraz Dawid Pocheć

Skład Staru (II połowa): Dawid Pocheć, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Wiktor Śmigielski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Dominik Sito, Artur Kidoń, Bartosz Sot, Dariusz Anduła oraz Patryk Wróblewski, Karol Kopeć, Jakub Nowocień

Skład Wisły (I połowa): Stanisław Wierzgacz, Dominik Frańczak, Michał Mistrzyk, Patryk Wilk, Tomasz Wojcinowicz, Witalij Dachnowskyj, Jakub Janik, Mirosław Kmiotek, Marcin Sudy, Krzysztof Zawiślak, zawodnik testowany I

Skład Wisły (II połowa): Damian Pietrasik, Dominik Frańczak, Mateusz Kuśmierczyk, Marcel Tyl, Tomasz Wojcinowicz, Mirosław Kmiotek, Jarosław Piątkowski, Jakub Siedlecki, Marcin Sudy, Krzysztof Zawiślak, zawodnik testowany II oraz Cezary Charszla, Jakub Janik