WYGRANA PO CIĘŻKIM BOJU

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice wygrał na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Bucovią Bukowa 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Mariusz Fabjański x2 oraz Filip Niewczas. Mecz ten został rozegrany w ramach 5 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Po kilkunastu latach przerwy Zielono-Czarni zmierzyli się z Bucovią. W Bukowej piłkarzy obu drużyn zastały bardzo dobre warunki do gry w piłkę nożną. Spotkanie to obserwowała grupa 100 osób. Wśród nich znalazło się oczywiście grono sympatyków Staru. Warto też dodać, że kibice gospodarzy wystawili kilkunastoosobowy młyn. Sympatycy Bucovii dopingowali swoją drużynę przez cały mecz. Początkowe dziesięć minut spotkania to miażdżąca przewaga gości. Zielono-Czarni mogli zdobyć kilka bramek. Już w drugiej minucie Mariusz Fabjański trafił w słupek, a dobitkę Emila Gołyskiego zablokowali defensorzy zespołu z Bukowej.  Dwie minuty później „Fabjan” mógł się cieszyć ze zdobycia bramki. Najskuteczniejszy zawodnik Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej kapitalnie uderzył z rzutu wolnego i dał prowadzenie Zielono-Czarnym. Golkiper Bucovii, Dominik Mierzwa był bez szans przy tym strzale. Kolejne minuty przyniosły szanse na podwyższenie wyniku. Bardzo dobrych okazji nie wykorzystali Mariusz Fabjański oraz Bartłomiej Drabik. W 11 minucie na głowy piłkarzy Staru Starachowice został wylany kubeł zimnej wody. Gospodarze przeprowadzili pierwszą akcje ofensywną, którą zamienili na bramkę. Wyrównanie Bucovii dał Michał Bąk I. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz gości, Mateusz Poński. Kolejne minuty nadal należały do Starachowiczan. Przewaga nie była jednak już tak duża jak na początku spotkania. Gospodarzom bramka dająca wyrównanie dała więcej pewności siebie. Mimo to więcej okazji na zdobycie goli mieli przyjezdni. Swoich szans nie wykorzystali Michał Sieroń, Bartłomiej Drabik czy Damian Senderowski. Do końca pierwszej części gry utrzymał się remis 1:1. Drugą połowę meczu z wysokiego C zaczęli Starachowiczanie. Bardzo dobrej okazji nie wykorzystał jednak Mariusz Fabjański. Uderzenie popularnego „Fabjana” wyłapał golkiper gospodarzy. Z biegiem czasu podopieczni trenera Jamrozika zaczęli coraz śmielej poczynać na boisku. Między 63, a 64 minutą Bucovia miała dwie bardzo dobre sytuacje na objęcie prowadzenia. W ani jednym przypadku futbolówka nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Mateusz Pońskiego. Gospodarze zaczęli coraz lepiej grać. Natomiast w ekipie Zielono-Czarnych panował chaos i mnóstwo niedokładności. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania obie drużyny stworzyły sobie po jednej wyśmienitej okazji. Bez efektów bramkowych. Znakomitego podania Bartłomieja Koźlika nie wykorzystał Patryk Kosztowniak, który przestrzelił mając przed sobą tylko bramkarza rywali. Co się nie udało Patrykowi udało się kilka niewiele później Mariuszowi Fabjańskiemu. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się joker Bartłomiej Koźlik. Młody zawodnik Staru doskonale wypatrzył „Fabjana” i posłał mu prostopadłą piłkę. Mariusz znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza Bucovii i ulokował futbolówkę w pustej bramce. Star tym samym ponownie wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później Zielono-Czarni mogli świętować zdobycie trzeciego gola. Mariusz Fabjański pomknął bokiem boiska i idealnie podał futbolówkę do Filipa Niewczasa. Młody piłkarz Zielono-Czarnych dopełnił formalności umieszczając piłkę w pustej bramce. Mimo dwubramkowego prowadzenia końcowe minuty były dość nerwowe dla piłkarzy Staru. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ale nie udało im się zdobyć bramki. Podwyższyć rezultat mógł natomiast Bartłomiej Koźlik, który oddał strzał z ostrego kąta. Górą z tego pojedynku wyszedł golkiper gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Star po trudnym meczu pokonał na wyjeździe Bucovię Bukowa 3:1. Na wyróżnienie w tym meczu z pewnością zasłużyła młodzież: Bartłomiej Koźlik oraz Filip Niewczas.

Bucovia Bukowa – Star Starachowice 1:3 (1:1)

Bramki: Michał Bąk I 11 – Mariusz Fabjański 4, 78, Filip Niewczas 84

Kartki: Dominik Mierzwa 49, Michał Jamrozik 90 – Jakub Nowocień 70 (żółte)

Bucovia: Dominik Mierzwa, Michał Jamrozik, Piotr Saladra, Mateusz Szczepara (85 Adrian Chmiel), Jakub Bąk, Łukasz Bąk (79 Maksymilian Toporek), Radosław Malaga, Łukasz Piwowarczyk (59 Bartłomiej Trybek), Radosław Wilk (55 Konrad Stefańczyk), Paweł Bąk (72 Mateusz Nowak), Michał Bąk I

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Ariel Spadło, Michał Sieroń (67 Filip Niewczas), Damian Senderowski, Emil Gołyski (85 Bartosz Sęga), Jakub Nowocień (74 Bartłomiej Koźlik), Bartłomiej Drabik (46 Michał Mikosa), Patryk Kosztowniak, Mariusz Fabjański