Wygrana juniorów na inaugurację

W minioną niedzielę Star/Juventa Starachowice pokonała na własnym terenie GKS Nowiny 3:1. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się w ramach 1 kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych 2018/2019.

W niedzielę o dość wczesnej porze na boisko “Sahara” wybiegły jedenastki juniorów Staru/Juventy Starachowice oraz GKS-u Nowiny. Warunki do gry w piłkę nożna były bardzo dobre. Od samego początku spotkania swój styl narzucili gospodarze. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Już w 2 minucie jeden z zawodników Staru/Juventy oddał uderzenie, które odbił przed siebie golkiper gości. Do piłki dopadł jednak Bartosz Szydłowski i dał swojej drużynie prowadzenie. Kolejne minuty również wyglądały nieźle w wykonaniu podopiecznych Zdzisława Spadło. W 17 minucie szczęścia spróbowali podopieczni Przemysława Cichonia. Strzał zawodnika z Nowin powędrował jednak nad bramką strzeżoną przez Patryka Wróblewskiego. Niedługo później odpowiedzieli gospodarze. Ładny strzał piłkarza Staru/Juventy wybronił jednak golkiper GKS-u. Po pierwszych 20 minutach meczu z biegiem czasu przyjezdni prezentowali się coraz lepiej. Znalazło to odzwierciedlenie w postaci stwarzanych sytuacji. Jednak piłka nie znalazła drogi do bramki gospodarzy. Do przerwy Star/Juventa prowadziła 1:0. Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak ostatnie 20 minut pierwszej połowy. Od dobrej gry przyjezdnych. W 49 minucie próbkę swoich umiejętności po raz kolejny pokazał Patryk Wróblewski. Golkiper gospodarzy wybronił dwa bardzo groźne uderzenia. Niedługo przed upływem godziny gry bramkarz Staru/Juventy był już bezradny. Bardzo dobrą sytuację na bramkę zamienił zawodnik GKS-u, Dawid Dorowski. Stracony gol nie podziałał zbyt dobrze na podopiecznych Zdzisława Spadło. Dalej atakowali przyjezdni. W 62 minucie kolejną dobrą interwencją popisał się Patryk Wróblewski, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Na niecałe dwa kwadranse przed zakończeniem meczu przebudzili się gospodarze. W 66 minucie strzał z rzutu wolnego zawodnika Staru/Juventy wybronił golkiper GKS-u. Chwilę później ponownie do interwencji zmuszony został bramkarz przeciwnika. W 78 minucie dobra gra gospodarzy została nagrodzona. Dokładne podanie od Karola Strzelca wykorzystał Bartosz Szydłowski i dał swojej drużynie prowadzenie. Dwie bramki dla snajpera Staru/Juventy to było jednak za mało. W 83 minucie Bartosz ustrzelił hat-tricka. Napastnik gospodarzy pewnym uderzeniem pod poprzeczkę skutecznie wykończył akcję Patryka Mańturza. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice udanie zainaugurowała rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych pokonując u siebie GKS Nowiny 3:1.

Star/Juventa Starachowice – GKS Nowiny 3:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Szydłowski 2, 78, 83 – Dawid Dorowski 59

Star/Juventa: Patryk Wróblewski, Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski (60 Patryk Nawrot), Kacper Borkowski, Piotr Nowakowski (46 Karol Strzelec), Piotr Jankowicz (46 Kacper Podzielny), Jakub Kalisz, Patryk Mańturz, Damian Sadkowski (46 Kacper Gładyś), Patryk Markiewicz, Bartosz Szydłowski

GKS: Jakub Markowicz, Sebastian Kamiński, Erwin Skowron (80 Szymon Durak), Radosław Szymonek, Dawid Dorowski, Albin Jaworski, Jakub Galera, Jakub Trela (60 Łukasz Gembarzewski), Mateusz Wsułek (46 Jakub Kosiński), Mikołaj Jas (72 Maksym Kaczmarski), Paweł Szymonek