Wygrana juniorów ze Świtem

We wczorajszym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło pewnie pokonali występujący w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej Świt Ćmielów 5:1. Mecz ten odbył się w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

Młodzi piłkarze Staru/Juventy Starachowice zaprezentowali się wczoraj ze znakomitej strony. Można powiedzieć, że sobotnie widowisko było teatrem jednego aktora. Starachowiczanie zdominowali swojego przeciwnika. Podopieczni trenera Spadło długo utrzymywali się przy piłce i tworzyli sytuacje strzeleckie. Dwie z nich udało się wykorzystać w pierwszej części gry. Również gracze z Ćmielowa potrafili odpowiedzieć poprzez strzelenie gola w tej części gry. Do przerwy Starachowiczanie tym samym prowadzili 2:1. Druga połowa miała bliźniaczo podobny scenariusz do pierwszej. Z jedną różnicą. Starachowiczanie nie pozwolili przyjezdnym na strzelenie bramki. Sami za to trzykrotnie pokonali bramkarza Świtu. Trener Spadło mógł być bardzo zadowolony z tego spotkania. Starachowiczanie pokazali się z bardzo dobrej strony zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Z pewnością musi to napawać optymizmem. Oprócz pięciu strzelonych bramek Star/Juventa miała jeszcze inne bardzo dobre okazje do podwyższenia rezultatu. Licznik jednak zatrzymał się na wcześniej wspomnianych pięciu trafieniach. Kolejny mecz w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych podopieczni Zdzisława Spadło rozegrają w następną sobotę (16.02). Rywalem Staru/Juventy będzie reprezentant Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej – OKS Opatów. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 11.

Star/Juventa Starachowice 5:1 Świt Ćmielów
Bramki: Patryk Mańturz x3, Bartosz Szydłowski, Kacper Gładyś