Wygrana w meczu na szczycie!

W wczorajszym meczu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Orlicz Suchedniów 2:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański oraz Dariusz Anduła. Mecz ten odbył się w ramach 5 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W słoneczne, sobotnie popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz Orlicza Suchedniów. Na to spotkanie przybyła liczna grupa kibiców, których było około 450. Pierwszy kwadrans przyniósł więcej z gry podopiecznym Arkadiusza Bilskiego. W 8 minucie z rzutu wolnego uderzał Mariusz Fabjański. Piłka powędrowała jednak nad bramką gości. Kilka chwil później ponownie do głosu doszli gospodarze. Dobre podanie od Marcina Chodniewicza w pole karne Orlicza otrzymał Maciej Horna. Skrzydłowy Staru przedryblował jednego z zawodników przyjezdnych i oddał uderzenie, które ostatecznie zostało zablokowane. Na sekundy przed upływem pierwszych 15 minut bardzo ładnie z dystansu strzelił Emil Gołyski. Ze sporymi problemami na rzut rożny futbolówkę odbił Mateusz Ubysz. Po niezłym, początkowym okresie gry Staru do pracy wzięli się goście. W 26 i 30 minucie odgryźli się podopieczni Mariusza Arczewskiego. W bardzo dobrych sytuacjach znaleźli się zawodnicy Orlicza. Obydwa uderzenie przeszły jednak obok bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka. Chwilę po upływie dwóch kwadransów Starachowiczanie przeprowadzili ładną dla oka akcję zakończoną strzałem obok bramki. W 33 minucie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach byli świadkami najdogodniejszej okazji bramkowej w pierwszej połowie meczu. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał zawodnik gości. Na posterunku był Adrian Bzymek, który świetną interwencją uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Końcówka pierwszej połowy przyniosła okazje dla jednej jak i drugiej strony. Jednak nie były one zbyt klarowne. Piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki. Do przerwy Star remisował z Orliczem 0:0. Druga połowa była już zupełnie inna niż pierwsze 45 minut. Zdecydowanie mniej było sytuacji strzeleckich. Na boisku zdecydowanie przeważali gospodarze. Jednak nie mogli sobie stworzyć okazji bramkowych. Dobrze ustawiony Orlicz nie pozwalał na zbyt wiele drużynie prowadzonej przez Arkadiusza Bilskiego. W 75 minucie pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola mieli Starachowiczanie. Niezłą piłkę w pole karne gości posłał wprowadzony w drugiej części gry posłał Filip Niewczas. Znalazł się tam Michał Stachura. Popularny “Pompek” będąc w trudnej sytuacji oddał strzał nad bramką. W 78 minucie Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrym dośrodkowaniem w pole karne gości popisał się Patryk Kosztowniak. Znalazł się tam Mariusz Fabjański, który doskonale przyjął piłkę i oddał pewnym strzałem pokonał Mateusza Ubysza. Po stracie gola gościom nie pozostało nic innego jak ruszyć do ataku. Jednak mądra gra Starachowiczan nie pozwoliła na stworzenie sobie sytuacji strzeleckich Orliczowi w końcówce meczu. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Staru przypieczętował Dariusz Anduła. Popularny “Andzia” wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska i strzałem przy słupku pokonał golkipera rywali. Chwilę później sędzia główny odgwizdał zakończenie spotkania. Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Orlicz Suchedniów 2:0.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 78, Dariusz Anduła 90

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania (46 Damian Senderowski), Jakub Nowocień (70 Patryk Kosztowniak), Emil Gołyski (68 Filip Niewczas), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Maciej Horna, Artur Kidoń (58 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański

Orlicz: Mateusz Ubysz, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb, Michał Stawiak, Marcin Tacij, Piotr Grzejszczyk (70 Damian Kita), Adrian Niewczas, Grzegorz Skarbek (85 Michał Bator), Karol Świtowski, Piotr Solnica, Tomasz Staszewski (75 Mateusz Tumulec)