Wygrana po nerwowej końcówce

W swoim pierwszym ligowym pojedynku w rundzie wiosennej Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Gród Ćmińsk 4:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Emil Madejski, Łukasz Gruszczyński, Mariusz Fabjański oraz Bartłomiej Koźlik. Mecz ten odbył się w ramach 18 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Po czteromiesięcznej przerwie rozgrywki Świętokrzyskiej Klasy Okręgówki powróciły do Starachowic. W Wielką Sobotę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadziło się lekko ponad 200 sympatyków piłki nożnej. Zielono-Czarni zainaugurowali wiosenne zmagania ligowe pojedynkiem z Grodem Ćmińsk. Początek meczu był dość niefrasobliwy w wykonaniu gospodarzy. W 2 minucie błąd Dominika Janikowskiego kosztował młodego zawodnika otrzymanie żółtej kartki. Chwilę później nastąpiła rehabilitacja ze strony podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Piłkę z głębi pola otrzymał Emil Madejski i z bliskiej odległości pokonał Dariusza Boronia, golkipera Grodu Ćmińsk. Po drodze do bramki piłka odbiła się jeszcze od słupka. Kolejne minuty przyniosły przewagę oraz kolejne sytuacje Zielono-Czarnych. Gdy wydawało się, że Starachowiczanie kontrolują mecz i zdobycie kolejnych bramek było kwestią czasu, goście doprowadzili do wyrównania. Niezdecydowanie w defensywie spowodowało dojście do bardzo dobrej sytuacji Mateusza Wieczorka. Zawodnik Grodu strzałem z bliska pod poprzeczkę pokonał Adriana Bzymka. Po doprowadzeniu do remisu goście cofnęli się do obrony. Kolejne minuty przyniosły dalszą przewagę Starachowiczan. Nie dała jednak ona ani jednej dobrej okazji na objęcie ponownego prowadzenia. W 34 minucie sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Gruszczyński. Popularny “Grucha” oddał znakomite uderzenie z 25 metrów pod poprzeczkę bramki przeciwnika. Golkiper Grodu nie miał nic do powiedzenia. Zielono-Czarni tym samym prowadzili 2:1. Chwilę później Łukasz ponownie próbował szczęścia z dystansu. Tym razem na posterunku był bramkarz gości. W 38 minucie Zielono-Czarni podwyższyli prowadzenie. Doskonałe długie podanie na nos z połowy boiska od Łukasz Gruszczyńskiego otrzymał Mariusz Fabjański. “Fabjan” będąc w sytuacji sam na sam bez kłopotu umieścił futbolówkę w bramce rywali. W końcówce pierwszej części Zielono-Czarni mogli podwyższyć wynik. Dariusz Anduła strzelił jednak nad bramką Grodu. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 3:1.Od początku drugiej części gry w szeregach gospodarzy na boisku zameldowali się Jakub Nowocień oraz Bartłomiej Koźlik. Na murawie nie pojawili się już Dominik Janikowski, a także Emil Madejski. Druga połowa była praktyczniej identyczna jak pierwsza. Warunki gry dyktowali gospodarze. Jedynym mankamentem była niestety skuteczność. Zielono-Czarni w drugich 45 minutach stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji na podwyższenie rezultatu. Dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał Dariusz Anduła. Rzutu karnego na gola nie zamienił Mariusz Fabjański. Dariusz Boroń wybronił uderzenie z wapna oddane przez piłkarza Staru. W końcówce meczu śmielej zaatakowali goście. W grze podopiecznych trenera Bilskiego było widać trochę nonszalancji. W 84 minucie zrobiło się naprawdę nerwowo. Stare piłkarskiego porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą po raz wtóry nabrało znaczenia. Na wyjście z bramki zdecydował się Adrian Bzymek. Niestety golkipera Staru uprzedził Patryk Pietronik i oddał strzał do pustej bramki. Gospodarze prowadzili już tylko 3:2. Ostatnie minuty meczu również wzbudziły spory niepokój wśród kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Szkolnej 14. Goście dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Adriana Bzymka. W ani jednej sytuacji podopieczni Tomasza Kołodziejczyka nie byli w stanie poważnie zagrozić gospodarzom. Ostatnia minuta doliczonego czasu gry przyniosła Starachowiczanom czwartą bramkę. Bartłomiej Koźlik centrostrzałem pokonał golkipera przeciwnika. Trzeba przyznać, że była to druga tego dnia bramka rzadkiej urody. Chwilę później arbiter główny meczu Pan Marcin Sprzęczka zagwizdał po raz ostatni. Star zasłużenie pokonał Gród Ćmińsk 4:2.

Star Starachowice – Gród Ćmińsk 4:2 (3:1)
Bramki: Emil Madejski 4, Łukasz Gruszczyński 34, Mariusz Fabjański 38, Bartłomiej Koźlik 90 – Mateusz Wieczorek 23, Patryk Pietronik 84
Kartki: Dominik Janikowski 2 – Michał Koza 45, Adrian Niewczas 88 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz (77 Karol Strzelec), Dominik Janikowski (46 Bartłomiej Koźlik), Damian Senderowski, Bartłomiej Drabik, Łukasz Gruszczyński, Daniel Wiecha (72 Jakub Kania), Emil Gołyski, Emil Madejski (46 Jakub Nowocień), Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański

Gród: Dariusz Boroń, Tomasz Frączyk, Artur Polakowski, Cezary Trojan, Wojciech Żołowicz (30 Adrian Niewczas), Dominik Gorzelak (84 Sebastian Gumuła), Piotr Kamiński, Michał Koza (54 Tomasz Kołodziejczyk), Mateusz Wieczorek (68 Kacper Ślusarczyk), Kamil Frączyk, Mirosław Słoń (58 Patryk Pietronik)