Wygrana po niełatwym boju

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym terenie Lubrzankę Kajetanów 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Gębura, Mariusz Fabjański oraz Klaudiusz Marzec. Mecz ten odbył się w ramach 20 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W niedzielne popołudnie na boisko sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Lubrzanki Kajetanów. Mecz ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 odbył się niestety bez udziału publiczności. Kibice za to mogli śledzić relację live z niedzielnego spotkania na kanale youtube Zielono-Czarnych. Od początku spotkania gospodarze osiągnęli przewagę. Starachowiczanie przez długi czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszą sytuację nie trzeba było długo czekać. Szczęścia spróbował Patryk Kosztowniak. Uderzenie zawodnika Staru zdołał obronić Antoni Stąpór. Kolejne minuty wyglądały bardzo podobnie. Gospodarze byli stroną przeważającą. Nie potrafili jednak zagrozić przyjezdnym, którzy postawili szczelny mur. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie wykreować okazji bramkowych. W 31 minucie szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Kajetanowa. Dominik Dziułka podjął złą decyzję i wdał się w drybling z zawodnikiem gości. Ostatecznie gracz Lubrzanki przejął futbolówkę i został sfaulowany zdaniem sędziego przez bramkarza Staru. Po zawahaniu i sygnalizacji sędziego bocznego główny arbiter wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Damian Kopyciński. Dominik Dziułka wyczuł intencje strzelającego, ale nie obronił tego uderzenia. Objęcie prowadzenia dodało skrzydeł gościom. Lubrzanka przez kolejne dziesięć minut stworzyła dwie bardzo groźne sytuacje. Za pierwszym razem bardzo dobrze interweniował bramkarz Zielono-Czarnych. Przy drugiej okazji w ostatniej chwili uderzenie zawodnika Lubrzanki zostało zablokowane. W samej końcówce pierwszej połowy Zielono-Czarni dwukrotnie próbowali zaskoczyć Antoniego Stąpóra. Niestety bezskutecznie. Do przerwy Star przegrywał z Lubrzanką 0:1. Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Dwa strzały zawodników gości minęły jednak bramkę gospodarzy. Jak się okazało później mocno to podrażniło Zielono-Czarnych. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 58 minucie Filip Anduła trafił w słupek. 120 sekund później Bartosz Gębura doprowadził do wyrównania. Środkowy obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Mariusza Fabjańskiego i strzałem po ziemi pokonał golkipera gości. Kolejny kwadrans przyniósł sytuacje z obu stron. Żadna z drużyn nie była w stanie umieścić futbolówki w siatce. W 82 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Kosztowniaka na bramkę zamienił Mariusz Fabjański. “Fabjan” popisał się celnym strzałem głową. Trzy minuty później było już 3:1. Po dośrodkowaniu Dariusza Anduły uderzenie głową oddał Mariusz Fabjański. Strzał ten udało się obronić Antoniemu Stąpórowi. Do piłki dopadł jednak Klaudiusz Marzec. “Klaudek” dopełnił formalności z bliska umieszczając futbolówkę w siatce. Sama końcówka meczu mogła przynieść kolejne trafienia gospodarzom. Bartosz Gębura oddał niecelny strzał głową. Uderzenie z rzutu wolnego Mariusza Fabjańskiego obronił golkiper Lubrzanki. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dariusz Anduła. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym terenie Lubrzankę Kajetanów 3:1.

Star Starachowice – Lubrzanka Kajetanów 3:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Gębura 71, Mariusz Fabjański 85, Klaudiusz Marzec 90 – Damian Kopyciński 31 (k)

Skład Staru: Dominik Dziułka, Bartosz Gębura, Maciej Moskwa, Dawid Płatek, Patryk Kosztowniak, Karol Kopeć, Stanisław Sarwicki, Mariusz Fabjański, Patryk Markiewicz, Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec oraz Filip Anduła, Dariusz Anduła, Adam Hamera, Filip Pisarski, Kacper Borkowski

Zdjęcie wyjściowej jedenastki Staru Starachowice na mecz z Lubrzanką Kajetanów zostało wykonane przez niezawodnego Marcina Słokę. Górny rząd od lewej: Stanisław Sarwicki, Karol Kopeć, Maciej Moskwa, Dominik Dziułka, Klaudiusz Marzec, Bartosz Gębura Dolny rząd od lewej: Artur Kidoń, Dawid Płatek, Patryk Markiewicz, Patryk Kosztowniak, Mariusz Fabjański