“Goły” za trzy punkty

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Spartę Dwikozy 1:0. Zwycięską bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył w 43 minucie Emil Gołyski. Mecz ten odbył się w ramach 16 kolejki Świętokrzyskiej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na stadion w Dwikozach przy ul. Sportowej 5 wybiegły jedenastki miejscowej Sparty oraz Staru Starachowice. Inauguracja rundy wiosennej wzbudziła dość spore zainteresowanie kibiców. Do Dwikóz przybyło również grono sympatyków starachowickiej ekipy. Od początku spotkania grę prowadzili podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 8 minucie Zielono-Czarni stworzyli pierwszą ciekawą sytuację. Została ona zakończona strzałem Artura Kidonia. Zawodnik Staru był jednak na spalonym. 14 minuta przyniosła kolejne zagrożenie ze strony Zielono-Czarnych. Piłka po uderzeniu Konrada Wójtowicza z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce bramki Sparty.W 19 minucie Arkadiusz Bilski został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Boisko opuścił kontuzjowany Michał Stachura. W jego miejsce na placu gry zameldował się Miłosz Sokół. Na kilka chwil przed upływem dwóch kwadransów gry po raz kolejny zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. W olbrzymim zamieszaniu podbramkowym piłkarze Zielono-Czarnych próbowali umieścić piłkę w siatce Sparty. Zawodnicy Sparty umiejętnie blokowali strzały gości i koniec, końców obronną ręką wyszli z tej sytuacji. W 36 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę Patryka Sieczki oddał gracz Sparty. Był on jednak niecelny. Końcówka pierwszej połowy została mocno zaakcentowana przez podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. W 41 minucie piłka po strzale Artura Kidonia obtarła słupek bramki Sparty. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. 60 sekund później Zielono-Czarni objęli prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Emil Gołyski. Młody zawodnik gości zakończył ją celnym uderzeniem. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy piłkarz Sparty oddał strzał na bramkę Staru. Uderzenie to pewnie wyłapał Patryk Sieczka. Nic więcej ciekawego już się nie wydarzyło do końca pierwszej części gry. Star prowadził do przerwy ze Spartą 1:0. Druga połowa rozpoczęła się odmiennie od pierwszej. Gospodarze nie mając nic do stracenia ruszyli do ataku. Trzeba uczciwie przyznać, że w pierwszym kwadransie drugiej części gry Starachowiczanie mieli sporo szczęścia. 55 minuta przyniosła duże zamieszanie pod bramką Staru. Dwa strzały głową zawodników gospodarzy w kapitalnym stylu wybronił Patryk Sieczka. Golkiper Zielono-Czarnych wykazał się dużymi umiejętnościami i świetnym refleksem. W 62 minucie bramkarz Staru po raz kolejny udowodnił, że niedzielnego popołudnia miał swój dzień. Patryk odbił trudny strzał z rzutu wolnego na korner. Po nerwowych dwudziestu minutach drugiej połowy ze strony Staru gra się uspokoiła. Przez następny kwadrans nic ciekawego na boisku się nie działo. Ostatnie dziesięć minut meczu przyniosło dwa niecelne uderzenia Zielono-Czarnych. Golkipera Sparty próbowali pokonać Konrad Wójtowicz oraz Artur Kidoń. W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli podopieczni Jerzego Mazura. Świetną interwencją po strzale z rzutu wolnego popisał się Patryk Sieczka. Kilka chwil później główny arbiter spotkania zagwizdał po raz ostatni. Na inaugurację rundy wiosennej Star Starachowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu Spartę Dwikozy 1:0.

Sparta Dwikozy – Star Starachowice 0:1 (0:1)
Bramki: Emil Gołyski 42
Kartki: Artur Kidoń 56, Bartosz Guz 69, Konrad Wójtowicz 86, Jakub Nowocień 90 (żółte)

Sparta: Bartosz Niedobit, Damian Drożdżal, Bartłomiej Lebida (65 Przemysław Majewski), Marcin Siudak, Karol Spyra, Mateusz Chamera (70 Patryk Rdzanek), Dawid Kiliański, Paweł Koczwara, Damian Prarat (60 Adrian Rutyna), Adrian Chorab (65 Michał Kułaga), Mateusz Majewski

Star: Patryk Sieczka, Bartosz Guz (90 Patryk Nawrot), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Jakub Kania, Michał Stachura (19 Miłosz Sokół), Konrad Wójtowicz, Patryk Kosztowniak, Artur Kidoń