Wygrana Staru w Rudkach!

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe GKS Rudki 2:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń oraz Emil Gołyski. Mecz ten odbył się w ramach 24 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W pochmurne, niedzielne popołudnie na stadion w Rudkach przy ul. Staszica 3/7 wybiegły jedenastki GKS-u oraz Staru Starachowice. Spotkanie to można było śmiało określić mianem hitu kolejki. Zmierzyły się ze sobą drużyny zajmujące odpowiednio trzecie oraz pierwsze miejsce. Pojedynek na szczycie mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych zgromadził liczną grupę kibiców. Wśród nich znalazło się spore grono sympatyków Zielono-Czarnych. Początek z pewnością zaskoczył kibiców oraz zapowiadał emocje w kolejnych minutach. Niedługo po pierwszym gwizdku do interwencji został zmuszony debiutujący w seniorskim zespole Dawid Pocheć. Golkiper Zielono-Czarnych pewnie wyłapał futbolówkę. Na bramkę uderzał jeden z zawodników gospodarzy. 60 sekund później podopieczni Arkadiusza Bilskiego wyszli na prowadzenie. Kapitalną akcję Zielono-Czarnych wykończył Artur Kidoń. Asystę zanotował Dariusz Anduła. Radość gości nie trwała jednak długo. W piątej minucie GKS wyrównał. Po zgraniu głową jednego z zawodników gospodarzy pewnie do siatki uderzył Dariusz Kowalski. Kolejne minuty przyniosły dwie sytuacje dla gospodarzy. W obu przypadkach futbolówka przeszła obok bramki strzeżonej przez Dawida Pochecia. Po niezwykle dynamicznym początku spotkania przyszło uspokojenie. Kolejny fragment nie przyniósł żadnej ze stron sytuacji na strzelenie gola. Dopiero w 28 minucie Zielono-Czarni przeprowadzili składną akcję zakończoną uderzeniem. Futbolówkę pewnie wyłapał Dawid Rafalski. Do końca pierwszej części obydwie drużyny starały się zmienić wynik meczu. Jednak bezskutecznie. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Początek drugiej połowy również nie należał do najciekawszych. Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce w 58 minucie. Centrostrzałem próbował zagrozić gospodarzom jeden z zawodników Staru. Futbolówka minęła jednak bramkę GKS-u. Po upływie 70 minuty do głosu doszli podopieczni Janusza Cieślaka. W pierwszej sytuacji zawodnik z Rudek oddał niecelne uderzenie. Niedługo później świetną interwencją popisał się Dawid Pocheć. Sama końcówka spotkania należała jednak do Starachowiczan. W 81 minucie spotkania z dystansu uderzył Michał Stachura. Golkiper GKS-u odbił futbolówkę na rzut rożny. Gdy już się wydawało, że mecz zakończy się remisem olbrzymią radość starachowickim kibicom sprawił Emil Gołyski. W doliczonym czasie gry z boku boiska piłkę dośrodkował Jakub Kania. Ta minęła kilku zawodników w polu karnym i trafiła pod nogi Emila Gołyskiego. Młody zawodnik Staru pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później Zielono-Czarni mogli podwyższyć wynik na 1:3. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Dariusz Anduła. Dobrą interwencją popisał się Dawid Rafalski. Do końca meczu nic więcej ciekawego się już nie wydarzyło. Star Starachowice pokonał na wyjeździe GKS Rudki 2:1.

GKS Rudki – Star Starachowice 1:2 (1:1)
Bramki: Dariusz Kowalski 5 – Artur Kidoń 3, Emil Gołyski 90
Kartki: Konrad Wójtowicz 44, Bartosz Gębura 89 (żółte)

GKS: Dawid Rafalski, Marcin Dziubek, Michał Gawlik, Dariusz Kowalski (82 Arkadiusz Treska), Łukasz Kowalski, Bartosz Borowiec, Radosław Dawidowicz, Szymon Gryz, Kacper Wiecha, Mariusz Jaros (55 Bartosz Wiecha), Szymon Michta (84 Marcin Wojciechowski)

Star: Dawid Pocheć, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień, Emil Gołyski, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz (64 Filip Niewczas), Maciej Horna (90 Miłosz Sokół), Artur Kidoń (83 Arkadiusz Zięba), Dariusz Anduła