Wygrana Staru z trzecioligowcem

Star Starachowice wygrał w środowym meczu sparingowym z występującą na poziomie III ligi Bronią Radom. Zwycięską bramkę dla „Zielono-Czarnych” zdobył pod koniec pierwszej połowy spotkania Jakub Chrzanowski.

Starachowiczanie przeważali na boisku w ciągu pierwszych 45 minut, kiedy to trener Broni desygnował do gry mniej optymalną jedenastkę, jednak i po przerwie zdołali wysoko postawić poprzeczkę silniejszemu w teorii rywalowi.
Można było się spodziewać, że środowy mecz kontrolny będzie należał do jednych z najcięższych przepraw Staru w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Tadeusza Krawca mieli tej zimy w planach dwa starcia z III-ligowcami, a dokładniej z Wisłą Sandomierz i Bronią Radom. Mecz z Wisłą zakończył się remisem 1:1, a do Radomia „Zielono-Czarni” również jechali z nastawieniem do walki o korzystny rezultat.
Spotkanie miało szczególny podtekst dla kilku zawodników Staru, którzy mają w swojej historii występy w drużynie Broni. Są to przede wszystkim wychowankowie tego klubu, a mianowicie Jakub Chrzanowski i Piotr Stefański, ale epizody w ekipie z Radomia zaliczyli także Mateusz Jagiełło czy Konrad Zacharski. Pierwszy z wymienionych graczy dobitnie zaznaczył swoją obecność na boisku wpisując się w pierwszej połowie na listę strzelców. Jak się okazało, była to jedyna akcja bramkowa w tym spotkaniu.
Swoje okazje miał także zespół z Radomia, paradoksalnie do najlepszej z nich doprowadzając w pierwszej połowie meczu, kiedy to Broń wystąpiła mocno odmłodzonym składem. Napastnik Broni nie zdołał wówczas trafić w światło bramki uderzając z nieco ponad 10 metrów. Naprawdę bliski podwyższenia wyniku spotkania był Star, a na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza świetna akcja Bartosza Szydłowskiego z drugiej połowy spotkania. Skrzydłowy „Zielono-Czarnych” minął kilku przeciwników na prawej flance, po czym skierował podcięte uderzenie nad bramkarzem, jednak piłka trafiła w słupek.
Kolejne mecze sparingowe czekają starachowiczan w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się nie tylko jak to pierwotnie planowano z Energią Kozienice, ale także występującą w Hummel IV lidze świętokrzyskiej Pogonią Staszów. Oba mecze odbędą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej w Starachowicach.

Broń Radom – Star Starachowice 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Chrzanowski

Star: Zacharski – Styczyński, Gębura, Jagiełło, Stefański, Puton, Kozakiewicz, Chrzanowski, Kaczmarek, Mikos, Szydłowski oraz Moskwa, Malec, Kosztowniak, Marzec