Wygrana na trudnym terenie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Stal Kunów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 12 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na boisku w Kunowie przy ul. Warszawskiej wybiegły jedenastki miejscowej Stali oraz Staru Starachowice. Piłkarze rywalizowali w całkiem dobrych warunkach. Mimo panującego chłodu było dość słonecznie. Zielono-Czarni w pojedynku ze Stalą wystąpili bez dwóch podstawowych zawodników, Artura Kidonia oraz Michała Stachury. Początek spotkania pokazał kto będzie stroną dominującą. Od pierwszych minut podopieczni Arkadiusza Bilskiego zepchnęli przeciwnika do obrony. Duża przewaga Staru nie przekładała się jednak na stwarzane sytuacje. W 9 minucie jeden z naszych zawodników oddał pierwsze uderzenie na bramkę Stali. Bez efektu. Chwilę przed upływem pierwszego kwadransa gry szczęścia z dystansu spróbował piłkarz gospodarzy. Strzał pewnie obronił Adrian Bzymek. Kolejne minuty przebiegały nadal pod dyktando gości. Zielono-Czarni przez długi czas utrzymywali się przy piłce. Zespół z Kunowa został zamknięty na własnej połowie. Jednak podopieczni trenera Bilskiego nadal mieli problem ze wykreowaniem dogodnych okazji. W 17 minucie niecelnie z daleka uderzył Jakub Nowocień. W pierwszej połowie gospodarze jeszcze dwukrotnie odgryźli się Zielono-Czarnym. Obydwa strzały przeszły jednak nad bramką strzeżoną przez Adriana Bzymka. W 39 minucie przewaga gości została udokumentowana zdobyciem bramki. Po faulu w polu karnym gospodarzy, sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Fabjański i pokonał Filipa Sobańskiego. Tym samym Starachowiczanie wyszli na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się również do przerwy. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Inicjatywę przejęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 55 minucie dobre dośrodkowanie naszego zawodnika na korner odbił golkiper Stali. 60 sekund później minimalnie niecelne uderzenie zza pola karnego oddał Emil Gołyski. Z biegiem czasu goście zaczęli oddawać pole rywalowi. Od 60 minuty gra Zielono-Czarnych uległa pogorszeniu. Wykorzystać to chcieli piłkarze Stali. Nie mieli jednak zbyt wielu argumentów by zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Bzymka. Mimo to kilka razy zrobiło się gorąco w polu karnym Staru. Zwłaszcza po stałych fragmentach gry. W jednej sytuacji doskonale zachował się Jakub Nowocień, który wybił futbolówkę z linii bramkowej. Gospodarze do końca meczu dzielnie stawiali opór Zielono-Czarnym. Ostatecznie utrzymał się wynik 1:0 i tym samym Star pokonał na wyjeździe Stal Kunów.

Stal Kunów – Star Starachowice 0:1 (0:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 39 (k)

Skład Staru: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak (46 Bartłomiej Drabik), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański, Maciej Horna, Dariusz Anduła (82 Filip Niewczas)