Wygrana w drugim sparingu

W czwartkowym pojedynku sparingowym Star Starachowice wygrał z Orłem Wierzbicą 5:3. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański x2, Dariusz Anduła, Bartosz Gębura oraz Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się na nowym boisku w Pakosławiu.

W czwartkowe popołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój drugi sparing w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Przeciwnikiem był Orzeł Wierzbica. Spotkanie lepiej rozpoczęli Starachowiczanie. Gra podopiecznych Arkadiusza Bilskiego mogła się podobać. W 3 minucie po raz pierwszy czwartkowego popołudnia swoją sytuację miał Mariusz Fabjański. Uderzył jednak obok bramki. Niedługo później dwukrotnie odpowiedział Orzeł. Bezskutecznie. W 12 minucie szczęścia spróbował Piotr Ostrowski. Uderzenie bocznego obrońcy Staru przeszło na bramką rywala. 360 sekund później Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Kapitalną akcję boczą strefą boiska przeprowadził Bartosz Szydłowski. Młody zawodnik wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę jak na tacy Mariuszowi Fabjańskiemu. “Fabjan” bez kłopotów skierował z bliska piłkę do siatki. Niedługo później Starachowiczanie powinni podwyższyć rezultat. Patryk Mańturz wyłożył futbolówkę w polu karnym do strzału na pustą bramkę. Defensor Orła wybił w ostatniej chwili piłkę, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo. Kilka minut później podopieczni Arkadiusza Bilskiego po raz kolejny przeprowadzili bardzo ładną akcję. Podanie od Piotra Ostrowskiego otrzymał Mariusz Fabjański. W dobrym stylu opanował futbolówkę i uderzył niewiele ponad bramką. W 26 minucie Starachowiczanie ponownie byli blisko podwyższenia wyniku. Tym razem na drodze do bramki po uderzeniu Jakuba Nowocienia stanęła poprzeczka. Na kilka chwil przed upływem dwóch kwadransów gry Orzeł wyrównał. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik ekipy z Wierzbicy strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce. Końcówka pierwszej połowy przyniosła kolejnego gola dla podopiecznych Rafała Stąpora. Zawodnik Orła dał prowadzenie swojej drużynie strzałem z woleja. Do przerwy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star przegrywał z Orłem 1:2. Druga połowa przyniosła zmiany w zespole Zielono-Czarnych. Szansę otrzymał min. Kacper Błaszczyk, który powrócił po kontuzji. Mimo roszad początek w wykonaniu Staru był bardzo dobry. W 49 minucie kapitalną, solową akcję przeprowadził Patryk Mańturz. Skrzydłowy Zielono-Czarnych przebiegł z futbolówką przy nodze pół boiska i oddał strzał z wysokości pola karnego. Piłka przeleciała między nogami bramkarza i defensor Orła w ostatniej chwili wybił ją sprzed linii bramkowej. Kilka chwil późnej uderzenie Mariusza Fabjańskiego odbił golkiper zespołu z Wierzbicy. Co się odwlecze to nie uciecze. W 53 minucie “Fabjan” doprowadził do wyrównania. Radość Staru nie trwała jednak dlugo. 360 sekund później zawodnik Orła ponownie dał swojemu zespołowi prowadzenie. Niedługo po upływie godziny gry Star zdobył trzecią bramkę. Dokładne dośrodkowanie od Kacpra Błaszczyka wykorzystał Dariusz Anduła. W 65 minucie niecelnie uderzył z rzutu wolnego zawodnik Orła. Kolejna akcja przyniosła bramkę. Dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mariusza Fabjańskiego na bramkę strzałem głową zamienił Bartosz Gębura. W 75 minucie dobrą interwencją popisał się Dawid Pocheć. Niedługo później powinno być 5:3. Kapitalne podanie od Mariusza Fabjańskiego otrzymał Dariusz Anduła. Napastnik Zielono-Czarnych uderzył jednak w słupek. Na pięć minut przed końcem meczu Starachowiczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Bartosz Szydłowski znalazł się w bardzo dobre sytuacji i bez kłopotów pokonał golkipera rywali. Ten sam zawodnik mógł minutę później zdobyć szóstego gola dla Staru. “Szysza” przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarze Orła. Do końca spotkania nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowice pokonał Orła Wierzbicę 5:3.

Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 5:3 (1:2)
Bramki: Mariusz Fabjański 15, 53, Dariusz Anduła 61, Bartosz Gębura 68, Bartosz Szydłowski 85 – Paweł Ankurowski 29, Adrian Minda 39, Grzegorz Dziurzyński 56

Skład Staru I połowa: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Piotr Ostrowski, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Patryk Mańturz, Dominik Sito, Bartosz Szydłowski

Skład Staru II połowa: Dawid Pocheć, Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski, Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Jakub Kalisz, Stanisław Sarwicki, Patryk Mańturz, Bartosz Szydłowski, Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański