Wygrana w ostatnim sparingu

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał Stal Kunów 2:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Emil Gołyski oraz Arkadiusz Zięba. Mecz ten odbył się na boisku w Kunowie.

Już w następny weekend rusza runda wiosenna Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Dzisiejszego dnia Starachowiczanie rozegrali swój ostatni sparing przed drugą częścią sezonu. Rywalem była Stal Kunów. Początek w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego był bardzo udany. Już w 2 minucie strzał z daleka jednego z naszych zawodników obronił golkiper Stali. Niewiele później było już 1:0. Do siatki z bliskiej odległości trafił Emil Gołyski. Kolejne minuty przyniosły dwie dobre okazje dla Staru. W pierwszej sytuacji nikt nie zdołał skorzystać z bardzo dobrego dośrodkowania Patryka Kosztowniaka. Przy drugiej okazji szczęścia zabrakło Konradowi Wójtowiczowi, który uderzył minimalnie niecelnie. Po dobrym początku w wykonaniu Zielono-Czarnych do głosu zaczęła dochodzić Stal. Między 20, a 30 minutą podopieczni Zbigniewa Rutkowskiego trzykrotnie zagrozili bramce Zielono-Czarnych. W dwóch sytuacjach bardzo dobrze interweniował Patryk Sieczka. Natomiast pierwsze z trzech uderzeń przeszło nad bramką. Końcówka pierwszej części gry należała już do Staru. Została udokumentowana strzeleniem drugiej bramki. Dośrodkowanie na nos od Artura Kidonia wykorzystał Arkadiusz Zięba. Zawodnik Staru oddał celny strzał głową. Do przerwy nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził ze Stalą 2:0. W drugiej połowie Zielono-Czarni zagrali w zmienionym składzie. Na boisku zameldowali się Adrian Bzymek oraz Karol Strzelec. Szansę dostało również dwóch zawodników drużyny juniorów. Mowa o Patryku Nawrocie i Kacprze Podzielnym. Drugą część gry nie najlepiej rozpoczął wcześniej wspomniany Adrian Bzymek. Bramkarz Staru w niegroźnej sytuacji podał futbolówkę pod nogi rywala. Piłkarz Stali nie wykorzystał jednak wymarzonej sytuacji. Golkiper Zielono-Czarnych zrehabilitował się i wybronił ten strzał. Odpowiedź przyjezdnych była niemal natychmiastowa. W 50 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Artur Kidoń. Bramkarz Stali skutecznie interweniował po jego uderzeniu. Niewiele później obie drużyny miały kolejne sytuacje. Po strzale zawodnika Stali piłka minęła bramkę strzeżoną przez Adriana Bzymka. W 58 minucie celnie uderzył Miłosz Sokół. Strzał młodego zawodnika Staru obronił golkiper Stali. W końcówce spotkania przycisnął zespół z Kunowa. 74 minuta przyniosła niecelną próbę piłkarza Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Mimo niepowodzenia piłkarze drużyny z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego nie zrazili się. 60 sekund później po dużym błędzie z boku boiska zawodnika Staru, piłkarz miejscowych dograł futbolówkę w pole karne. W znakomitej sytuacji było dwóch graczy Stali. Na nieszczęście Kunowian obaj sobie przeszkodzili, dzięki czemu Adrian Bzymek odbił uderzenie. W 78 minucie po raz kolejny na przestrzeni krótkiego odstępu czasu bliscy szczęścia byli miejscowi. Bardzo dobre dośrodkowanie trafiło na głowę zawodnika Stali i nieznacznie minęło bramkę Zielono-Czarnych. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło zmiany rezultatu. Jedna i druga drużyna miały swoje sytuacje. Żadna z nich nie została zamieniona na chociażby jedną bramkę. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w Kunowie miejscową Stal 2:0. Kolejny mecz podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrają w przyszłą niedzielę (17.03). Zielono-Czarni zainaugurują rundę wiosenną Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Na pierwszy ogień Starachowiczan czeka wyjazd do Dwikóz na mecz z miejscową Spartą. Mecz odbędzie na obiekcie sportowym w tejże miejscowości przy ul. Sportowej 5. Początek o godzinie 14. Serdecznie zapraszamy !

Stal Kunów – Star Starachowice 0:2 (0:2)