Wygrana w pierwszym sparingu

W sobotnim pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał na własnym terenie Stal Kunów. Bramki zdobyli Karol Kopeć oraz Emil Gołyski. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną murawą w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W sobotnie popołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy przed startem Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Przeciwnikiem była Stal Kunów. Pierwotnie mecz miał się odbyć na boisku zwanym “Saharą”. Ostatecznie obydwie drużyny rywalizowały na sztucznym boisku. Zarówno jedni jak i drudzy mierzyli się ze sobą w bardzo trudnych warunkach. Przed meczem nad Starachowicami przeszła olbrzymia ulewa, która sprawiła, że boisko było mocno nasiąknięte wodą. W trakcie meczu deszcz również dawał się we znaki piłkarzom Staru oraz Stali. Futbolówka niejednokrotnie platała figla zawodnikom. Wiele razy stawała w wodzie zatrzymując tym samym groźne akcje. Od pierwszej minuty w zespole Staru wystąpił wychowanek Juventy Starachowice Filip Anduła. Również od początku meczu szansę dostał powracający po wypożyczeniu Emil Gołyski. Zawodnik ten pokazał dużą jakość. Pierwsi do głosu doszli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 5 minucie golkipera Stali próbował zaskoczyć Mariusz Fabjański. Filip Sobański był jednak na posterunku. “Fabjan” zagroził również bramce Kunowian w 15 minucie. Uderzył jednak niecelnie z rzutu wolnego. Niedługo później odpowiedziała drużyna prowadzona przez Rafała Jałochę. W 22 minucie zawodnik Stali uderzył groźnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka przeszła jednak obok bramki strzeżonej przez Dawida Pochecia. 120 sekund później po raz kolejny został zatrudniony golkiper Zielono-Czarnych. Dawid obronił groźny strzał zawodnika rywali zza szesnastu metrów. W 26 minucie następny raz swoją obecność na boisku zaznaczył Mariusz Fabjański. Ze strzałem piłkarza Zielono-Czarnych poradził sobie bramkarz Stali. Do przerwy już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star bezbramkowo remisował ze Stalą.

W grze bardzo mocno przeszkadzała stojąca na boisku woda. W drugiej połowie na placu gry pojawili się kolejni wychowankowie Juventy Starachowice. Swoją szansę dostali Hubert Białczak, Kryspin Kutera oraz Dawid Płatek. Druga połowa przyniosła więcej emocji. Po upływie 54 minut fatalnej kontuzji doznał zawodnik Stali. Musiał natychmiast opuścić murawę. Piłkarzowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Niedługo później Zielono-Czarni mieli dwie znakomite sytuacje. Jednak ani Karol Kopeć, ani Mariusz Fabjański nie zdołali umieścić futbolówki w siatce. Dwukrotnie świetnie interweniował bramkarz Stali. Na chwilę przed upływem godziny gry kapitalną sytuację mieli przyjezdni. Świetną interwencją popisał się Dominik Dziułka. W 60 minucie faulowany w polu karnym Stali był Karol Kopeć. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany. Karol pewnie wykonał rzut karny i dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejne minuty przyniosły dwie bardzo dobre okazje dla Starachowiczan. Swoich szans nie wykorzystali Mariusz Fabjański oraz Hubert Białczak. Ostatni kwadrans przyniósł trzy świetnie sytuacje dla Klaudiusza Marca. Niestety “Klaudek” nie zdołał pokonać bramkarza Stali. Za pierwszym razem uderzył obok bramki. Druga sytuacja przyniosła uderzenie w słupek po dobitce strzału Emila Gołyskiego. W samej końcówce meczu Klaudiusz nie wykorzystał rzutu karnego. 89 minuta przyniosła podwyższenie rezultatu. Bramkę na 2:0 dla Zielono-Czarnych zdobył Emil Gołyski.

Ostatecznie Star Starachowice pokonał w pierwszym sparingu Stal Kunów 2:0.

Star Starachowice – Stal Kunów 2:0 (0:0)
Bramki: Karol Kopeć 60 (k), Emil Gołyski 89

Skład Staru: Dawid Pocheć, Artur Kidoń, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Emil Gołyski, Stanisław Sarwicki, Filip Anduła, Karol Kopeć, Mariusz Fabjański oraz Dominik Dziułka, Hubert Białczak, Kacper Borkowski, Patryk Kosztowniak, Kryspin Kutera,  Klaudiusz Marzec, Dawid Płatek