Wygrana w pierwszym sparingu

W środowym meczu Star Starachowice pokonał drużynę Orła Wierzbicę 2:0.

Spotkanie to zostało rozegrane na bocznym boisku zwanym potocznie “Saharą”. Nieliczni kibice przybyli na ten pojedynek nie mogli czuć się zawiedzeni. Podopieczni Artura Anduły na tle IV ligowego rywala z województwa mazowieckiego wypadli bardzo przyzwoicie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie strony miały po kilka sytuacji do zdobycia bramek. Do przerwy Star prowadził 1:0 po bramce zdobytej z rzutu karnego. Autorem trafienia był Bartek Drabik. Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza część spotkania. Obydwie drużyny miały dogodne okazje do zdobycia bramek, lecz brakowało szczęścia albo skuteczności. Los jednak okazał się łaskawszy dla Starachowiczan. Sędzia podyktował bardzo dyskusyjny rzut karny. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Sęga. Goście długo nie mogli się pogodzić z decyzją sędziego wyrażając swoje niezadowolenie w na arbitrze. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Warto również zaznaczyć, że barwach Staru zagrało kilku nowych zawodników. Po półrocznej przerwie treningi wznowili dwaj zawodnicy: Tomasz Konieczny oraz Patryk Kosztowniak. Obydwaj zagrali w spotkanie z Orłem i zaprezentowali się z dobrej strony.

Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 2:0 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Drabik (rzut karny), Bartosz Sęga (rzut karny)