radość Staru po bramce Piotra Mikosa

Wygrana w Staszowie

W meczu pomiędzy Pogonią Staszów a Starem Starachowice trzy punkty trafiły na konto starachowiczan.

Pierwsza połowa przyniosła nam trzy bramki. W 12 minucie bardzo dobrą dynamiczną akcję przeprowadził Bartosz Szydłowski, który minął trzech zawodników Pogoni i wyłożył piłkę Jakubowi Chrzanowskiemu, który uderzył w odsłoniętą bramkę i było 0:1 dla Staru.

W 22 min napór gospodarzy został nagrodzony bramką na 1:1 a zdobył ją Marcin Sudy. Po tej bramce Pogoń atakowała coraz śmielej i wydawało się, że to właśnie staszowianie stworzą sobie okazję na kolejną bramkę. Nic bardziej mylnego. W 34 min po akcji Staru lot piłki źle obliczył Jakub Karyś, golkiper Pogoni , piłkę przejął Piotr Mikos i mógł cieszyć się z drużyną z gola na 2:1 dla Staru a przy okazji sprawić sobie urodzinowy prezent. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to bardzo dobra, konsekwentna gra podopiecznych Tadeusza Krawca oraz z upływającymi minutami meczu coraz większa frustracja ze strony zawodników trenera Pawła Czai.

Ostatecznie tym meczu Star zgarnął pełną pulę. Po 10 rozegranych kolejkach ma na swoim koncie 22 punkty i ustępuję tylko GKS Rudki, które pokonały rezerwy Korony 2:0 i w swoim dorobku punktowym mają jedno oczko więcej.

Pogoń Staszów – Star Starachowice 1:2 (1:2)
22′ Marcin Sudy – 12′ Jakub Chrzanowski, 34′ Piotr Mikos

StarKonrad Zacharski — Michał Grunt (78 Klaudiusz Marzec), Maciej StyczyńskiMaciej Moskwa (80 Michał Kozakiewicz), Bartosz GęburaPiotr Mikos (75 Mariusz Fabjański), Jakub Chrzanowski (85 Artur Kidoń 90′), Jakub Nowocień Marcin KaczmarekBartosz Szydłowski (87 Patryk Kosztowniak 90+3′), Mateusz Jagiełło.

TrenerzyPaweł Czaja — Tadeusz Krawiec.

Za tydzień kolejny mecz na szczycie: Star Starachowice – Korona II Kielce, 16 października (sobota ) godz. 15:00