Wygrana w Strawczynku

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Astrę Piekoszów 4:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Maciej Horna, Arkadiusz Zięba, Jakub Kania, Emil Gołyski. Mecz ten odbył się w ramach 29 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne, słoneczne popołudnie na stadion w Strawczynku przy ul. Turystycznej 6 wybiegły jedenastki Astry oraz Staru. Spotkanie obserwowała blisko stuosobowa grupa kibiców. Wśród nich znaleźli się sympatycy Staru. Spory upał dawał się we znaki piłkarzom obu drużyn. Z pewnością miało to przełożenie na boiskowe wydarzenia. W 13 minucie pierwsze zagrożenie pod bramką Astry stworzyli przyjezdni. Strzał Maciej Horny z rzutu wolnego minął jednak bramkę Piekoszowian. Niedługo później po raz kolejny szczęścia spróbował skrzydłowy Zielono-Czarnych. Piłka została uderzona tym razem w boczną siatkę. Chwilę po upływie dwóch kwadransów gry Starachowiczanie dopięli swego. Maciej Horna trafił do siatki po bardzo ładnej akcji. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Strzał Macieja z rzutu karnego obronił jednak golkiper gospodarzy. W 44 minucie powinna zostać podyktowania jeszcze jedna jedenastka za zagranie ręką piłkarza Astry. Sędzia jednak nie podjął takiej decyzji. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Staru. Druga części gry miała podobny przebieg do pierwszej. Obie drużyny nie forsowały zbytnio tempa. Mimo to Zielono-Czarni potrafili tworzyć sobie sytuacje bramkowe. 54 minuta przyniosła drugi rzut karny dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Niestety uderzenie Dariusza Anduły z wapna wybronił bramkarz Astry. Kolejny fragmenty gry nie przyniósł wielu ciekawych akcji. Dopiero w 67 minucie zagrożenie stworzyli przyjezdni. Świetnego podania od Jakuba Nowocienia nie wykorzystał Maciej Horna. Górą z sytuacji sam na sam ze skrzydłowym Staru wyszedł golkiper gospodarzy. Chwilę przed upływem 70 minuty Zielono-Czarni podwyższyli prowadzenie. Piłkę w bramce Astry ulokował strzałem głową Arkadiusz Zięba. Zawodnik Staru dobił uderzenie z dystansu Miłosza Sokoła. W 76 minucie było już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jakub Kania, Niedługo później ten sam zawodnik mógł podwoić swój dorobek strzelecki. Na drodze Jakuba stanęła jednak poprzeczka. Również końcówka meczu przyniosła dwie sytuacje dla zespołu prowadzonego przez trenera Bilskiego. W 81 minucie strzał Miłosza Sokoła minimalnie minął bramkę Astry. Za to ostatnia akcja meczu przyniosła czwartą bramkę dla przyjezdnych. Piękny strzał z dystansu w samo okienko oddał Emil Gołyski. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w Strawczynku Astrę Piekoszów 4:0.

Astra Piekoszów – Star Starachowice 0:4 (0:1)
Bramki: Maciej Horna 31, Arkadiusz Zięba 71, Jakub Kania 76, Emil Gołyski 90
Kartki: Łukasz Brożek 40, Tomasz Chochulski 52, Tomasz Rudnicki 87 – Artur Kidoń 52, Miłosz Sokół 82

Astra: Michał Rączka, Tomasz Chochulski, Mariusz Jaroszenko, Tomasz Rudnicki, Tomasz Sadko, Rafał Guzy (70 Adrian Rudnicki), Miłosz Kukulski, Dominik Kotwica, Jacek Majchrzyk, Łukasz Brożek, Sebastian Miter

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Artur Kidoń (72 Jakub Błażejewski), Jakub Nowocień, Bartosz Guz (60 Miłosz Sokół), Maciej Horna, Dariusz Anduła (65 Arkadiusz Zięba)