Bartosz Gębura w ataku na bramkę Orlicza Suchedniów fot. Paweł Wełpa

Wygrana w Suchedniowie

W ostatnim meczu Hummel IV ligi w ramach 12 kolejki Star Starachowice pokonał na wyjeździe Orlicz Suchedniów 1:0.

Zielono Czarni z przebiegu całego spotkania byli drużyną lepiej poukładaną. W pierwszej połowie meczu zobaczyliśmy jednego gola. W 12 minucie piękną akcję przeprowadził Piotr Mikos, który wyłożył piłkę nadbiegającemu Bartoszowi Gęburze a ten umieścił piłę w siatce gospodarzy. Bartosz to nominalny stoper a więc brawa za podłączenie się do szybkiej akcji ofensywnej. W tej części spotkania swoją szansę miał Orlicz ale na posterunku był pewny tego dnia Konrad Zacharski. W drugiej odsłonie po stronie Staru były jeszcze dwa strzały w poprzeczkę i słupek jednak. To starachowiczanie kontrolowali przebieg meczu, który ostatecznie zakończył się wygraną 1:0.

Po ostatnim meczu z Koroną potrzebowaliśmy takiego meczu, żeby się odbić. Nawet bardziej w sferze mentalnej, bo po Koronie trochę za dużo krytyki na nas spadło. Krytyki niezasłużonej, bo przypominam, że Korona przyjechała do nas z zawodnikami z I ligi. Dziś udowodniliśmy, że na pułapie czwartoligowej piłki jesteśmy mocną drużyną. Byliśmy dziś drużyną, która prowadziła mecz, która stwarzała sytuacje. Mecz mógł mieć różny wynik, bo Orlicz pod koniec pierwszej połowy zaczął mocno nacierać, ale w drugiej połowie kontrolowaliśmy to, co się działo na boisku. Zabrakło tak naprawdę tylko drugiej bramki, która by ten mecz zamknęła, ale nie zawsze da się tak zrobić, żeby było tak, jak się chce. Dzięki trzem punktom jesteśmy wciąż w czołówce, co się dla nas liczy, bo nie da się ukryć, że mamy duże ambicjepowiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru.

Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 0:1 (0:1)

Bramki: Gębura (12′)

Orlicz: Szram – Zawierucha, Cedro, Jaworski (32′ żk) (65′ Chrzanowski 81′ żk), Słaby (76′ Sikora), Solnica (39′ żk), Bator, Rzeszowski (56′ Skarbek), Wsułek, Tumulec (83′ żk), Paprocki.

Star: Zacharski – Styczyński, Gębura, Jagiełło, Kaczmarek (30′ żk) (75′ Kosztowniak), Nowocień, Kozakiewicz, Mikos, Szydłowski, Fabjański (69′ Chrzanowski), Grunt (55′ żk)

W następnym meczu Star Starachowice zagra u siebie ze Spartakusem Daleszyce. Mecz rozegrany zostanie 30 października (sobota) o godz. 13:00.

cyt i foto : Paweł Wełpa (Echo dnia)