Wygrana z Granatem! Od 0:2 do 3:2!

Z piekła do nieba, tak można określić wczorajszy mecz z udziałem Staru Starachowice przeciwko Granatowi Skarżysko -Kamienna.
Po pierwszych 45 minutach prowadzili goście po golach: w 20 minucie z rzutu karnego skutecznie wykonanego przez kapitana trójkolorowych Tomasza Bartosiaka oraz po golu w 33 minucie byłego snajpera Staru Bartosza Sota.
Po pierwszej odsłonie meczu ciężko można było snuć przypuszczenia czy Zielono Czarni zdołają odwrócić losy spotkania a jednak…
Druga połowa to koncert w wykonaniu młodego zespołu Staru ( w kadrze meczowej na 18 zawodników 12 posiada status młodzieżowca).
Ambicja, zawziętość i charakter dały o sobie znać Star wspiął się na wyżyny i w ciągu 20 min zdobył 3 gole, które ostatecznie dały w “meczu przyjaźni” trzy punkty!
Bramki dla Staru zdobywali: w 51 minucie Artur Kidoń po bardzo dobrej akcji i dośrodkowaniu Patryka Kosztowniaka, w 64 minucie ponownie po dograniu Kosztowniaka i błędzie defensywy Granatu piłke lobem na gola zamienił Klaudiusz Marzec a w 70 minucie po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Marcu (będą w sytuacji sam na sam ze Strzelcem) bramkę z rzutu karnego zdobył kapitan Jakub Nowocień (podanie otwierające drogę do bramki zaliczył Adam Hamera). W drugiej połowie Star miał jeszcze minimum 3 okazje aby podwyższyć wynik spotkania ale brakowało dokładności tak jak w przypadku Moskwy, który z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką Sieczki. Bliscy strzelenia bramki samobójczej byli też obrońcy Granatu po jednym wybiciu piłki trafiła ona w poprzeczkę.

Ostatecznie Star Starachowice pokonał Granat Skarżysko Kamienna 3:2, przegrywając do przerwy 0:2 i przeskoczył swojego rywala w ligowej tabeli.
Star na chwilę obecną zajmuje 7 miejsce z 37 punktami, Granat 8 miejsce z 36 punktami.

Star: Dominik Dziułka — Jakub Nowocień, Dawid Płatek (80 Mateusz Nowak), Klaudiusz Marzec, Artur Kidoń, Patryk Kosztowniak, Stanisław Sarwicki, Patryk Markiewicz (62 Adam Hamera), Maciej Moskwa, Filip Pisarski (62 Filip Anduła), Marcin Chodniewicz.
Granat: Dawid Strzelec 70’cz.k — Karol Dudzik, Bartłomiej Papros, Paweł Suwara, Szymon Boruch, Adrian Uniat (71 Patryk Sieczka), Tomasz Bartosiak, Marcin Kołodziejczyk (89 Mateusz Stopiński), Jakub Gurski, Krzysztof Rzeszowski, Bartosz Sot.
Sędziowie: Tomasz Żołądek Marcin Bielecki, Tomasz Karkut
Chcesz wesprzeć swój klub? Z góry dziękujemy!⬇⬇⬇

W następnej zaległej 21 kolejce IV ligi świętokrzyskiej Star zmierzy się na wyjeździe z GKS Nowiny (środa 21 kwietnia godz. 17:00)
Wszystko na to wskazuje, że Prezes Emil Krzemiński i na tym meczu zadba o transmisję NA ŻYWO!