Wygrana z Jodłą

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał Jodłę Jedlnię Letnisko 4:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń, Konrad Wójtowicz, Michał Stachura oraz Jakub Kania. Mecz ten odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej 14.

Początkowe dziesięć minut było dość spokojne z obu stron. 120 sekund po rozpoczęciu Starachowiczanie mieli rzut wolny. Ładne uderzenie oddał Konrad Wójtowicz. Piłka w niewielkiej odległości minęła jednak bramkę Jodły. W 13 minucie bardzo dobre podanie w tempo otrzymał Bartosz Guz. Boczny obrońca wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Dobrą decyzję podjął golkiper Jodły, który skrócił kąt i odbił uderzenie zawodnika Staru. Chwilę po upływie dwudziestu minut Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Bardzo ładna akcja została zakończona podaniem Konrada Wójtowicza do Artura Kidonia. “Kajdon” będąc w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Kolejne minuty przyniosły po jednej szansie dla obu ekip. Jednak piłka w żadnym z tych przypadków nie znalazła drogi do bramki. Po upływie dwóch kwadransów gry Jodła mogła i powinna wyrównać stan meczu. Zawodnik przyjezdnych stanął przed wyśmienitą okazją na strzelenie gola. Zanotował jednak pudło. Co się odwlecze to nie uciecze. W 40 minucie podopieczni Tomasza Dziubińskiego dopięli swego. Zawodnikom Jodły udało się doprowadzić do wyrównania. Stracona bramka mocno podrażniła Zielono-Czarnych. Kolejne 120 sekund przyniosły dwa mocne ciosy wyprowadzone przez Starachowiczan. W 41 minucie precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego oddał Konrad Wójtowicz i ponownie dał Starowi prowadzenie. Chwilę później było już 3:1. Ładna akcja została zakończona skutecznym uderzeniem z pola karnego Michała Stachury. Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło. Star prowadził z Jodłą 3:1. Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po zagraniu ręką zawodnika Zielono-Czarnych sędzia wskazał na wapno. Strzał z jedenastu metrów oddany przez piłkarza Jodły trafił jednak w poprzeczkę. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu ciekawych sytuacji bramkowych. Między 50, a 62 minutą szczęścia próbowali Konrad Wójtowicz oraz dwukrotnie Michał Stachura. Piłka po strzałach piłkarzy Staru nie trafiła jednak do siatki. W 71 minucie Zielono-Czarni podwyższyli rezultat. Po rzucie rożnym wykonanym przez Konrada Wójtowicza do główki wyskoczył Jakub Kania i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę. Na odpowiedź Jodły długo nie trzeba było czekać. Po kornerze i zamieszaniu w szesnastce Staru jednemu z piłkarzy przyjezdnych udało się wepchnąć piłkę do siatki. W kolejnych minutach piłkarze obu zespołów próbowali jeszcze zmienić rezultat. Jednak bezskutecznie. Gorąco zrobiło się w 90 minucie. Za pierwszym razem znakomitej okazji nie wykorzystał zawodnik Jodły. Obronną ręką z bardzo trudnej sytuacji wyszedł Adrian Bzymek. Ostatnia akcja meczu przyniosła rzut karny dla Staru. Strzał Konrada Wójtowicza obronił jednak bramkarz Jodły. Chwilę później sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. Star Starachowice pokonał Jodłę Jedlnię Letnisko 4:2. Kolejny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Zielono-Czarni rozegrają w następną sobotę (02.03). Starachowiczanie będą podejmować ligowego rywala, GKS Rudki. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 11.

Star Starachowice – Jodła Jedlnia Letnisko 4:2 (3:1)