Wygrana z Neptunem

Star Starachowice kontynuuje zwycięską passę. W środę 17 sierpnia podopieczni trenera Tadeusza Krawca wygrali 3:1 (2:0) z Neptunem Końskie. Bramki dla „Zielono-Czarnych” zdobywali Piotr Mikos, Włodzimierz Puton i Przemysław Śliwiński.

Zawodnicy Staru Starachowice nie mają w tym tygodniu zbyt wiele czasu na odpoczynek. 13 sierpnia zainaugurowali rozgrywki Hummel IV ligi w Rudkach, 17 sierpnia podjęli u siebie zespół Neptuna Końskie, a 20 sierpnia czeka ich kolejny wyjazd, tym razem do Pińczowa, by tam zmierzyć się z miejscową Nidą.

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy spotkaniu ze środka tygodnia. Do Starachowic przyjechała drużyna Neptuna Końskie, która w pierwszej kolejce przegrała u siebie 0:2 z Klimontowianką Klimontów. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca mierzyli się z Neptunem w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi, stąd spodziewano się, że zespół ten może postawić Starowi trudne warunki. Gospodarze od pierwszego gwizdka arbitra kontrolowali przebieg spotkania, a już w 10. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Piotr Mikos. Przed końcem pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył Włodzimierz Puton, pewnie wykorzystując rzut karny.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej i to piłkarze Staru byli stroną przeważającą. Na 10 minut przed końcem spotkania trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Przemysław Śliwiński i wydawało się, że już nic nie może zagrozić podopiecznym Tadeusza Krawca. Chwila nieuwagi wystarczyła, by do głosu doszli piłkarze Neptuna, którzy w końcówce próbowali zagrozić bramce Michała Nowaka. Dwukrotnie golkiper Staru stanął na wysokości zadania, lecz już w doliczonym czasie gry został pokonany przez Piotra Markowicza.

Zgodnie z tym, co już zapowiedzieliśmy, w trzeciej kolejce Hummel IV ligi Star Starachowice pojedzie do Pińczowa, by tam zmierzyć się z Nidą. Mecz odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godzinie 11:00.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców, którzy nie mogą pojawić się na stadionie na transmisję LIVE, którą przeprowadzimy za pośrednictwem kanału Polsport.LIVE.

Star Starachowice Neptun Końskie 3:1 (2:0)

Bramki: Piotr Mikos 10’, Włodzimierz Puton 38’, Przemysław Śliwiński 80’ — 90+2’ Piotr Markowicz.

Star: Michał Nowak — Maciej Styczyński, Bartosz Gębura, Włodzimierz Puton (80’ Michał Kozakiewicz), Piotr Stefański, Jakub Nowocień (65’ Kacper Wiecha), Marcin Kaczmarek (60’ Patryk Kosztowniak), Piotr Mikos (60’ Szymon Hajduk), Kacper Ambrozik, Mateusz Jagiełło, Przemysław Śliwiński (80’ Michał Grunt).