Wygrana z OKS-em Opatów

W drugim pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał na własnym terenie OKS Opatów 6:3. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański x2, Klaudiusz Marzec, Filip Anduła. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Obydwie drużyny przystępowały do sobotniego starcia mając za sobą pierwsze sparingi. OKS dzień wcześniej (piątek, 19.02) mierzył się z ligowym rywalem, Alitem Ożarów. Górą z tego pojedynku wyszli podopieczni Pawła Rybusa. Alit wysoko ograł Opatowian, bo aż 8:0. Star natomiast swój sparing grał tydzień wcześniej. Po emocjonującym spotkaniu Zielono-Czarni zremisowali z Orliczem Suchedniów 4:4. W meczu z OKS-em Opatów trener Arkadiusz Bilski miał lepszą sytuację kadrową. Mógł skorzystać z większej ilości zawodników w porównaniu do starcia z Orliczem. Pierwsza część gry przyniosła dwie bramki. Prowadzenie objęła drużyna z Opatowa. W końcówce pierwszej połowy wyrównał Artur Kidoń. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Druga połowa znacznie bardziej obfitowała w bramki. Zielono-Czarni potrafili uzyskać przewagę, która przełożyła się na strzelnie trzech goli i prowadzenie 4:1. Goście mimo niekorzystnego wyniku nie podłamali się. Podjęli walki. Starczyło to na strzelenie dwóch bramek. Na niewiele to się jednak zdało. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego dołożyli kolejne dwa trafienie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla Zielono-Czarnych. Po przerwie bramkarza OKS-u pokonali: Mariusz Fabjański x2, Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec oraz Filip Anduła. Kolejnym sparingowym przeciwnikiem Staru będzie Szydłowianka Szydłowiec.

Star Starachowice – OKS Opatów 6:3 (1:1)
Bramki dla Staru: Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański x2, Klaudiusz Marzec, Filip Anduła