Wygrana z Orlętami

Star Starachowice pokonał przed własną publicznością beniaminka Hummel IV ligi Orlęta Kielce 2:1. Nie było to łatwe spotkanie z uwagi na warunki atmosferyczne ale mógł się podobać zgromadzonym kibicom zarówno po stronie gospodarzy jak i gości. W pierwszej połowie padła jedna bramka za sprawą Piotra Mikosa, który zmienił po drodze lot piłki uderzonej przez Patryka Kosztowniaka i od 41 min starachowiczanie objeli prowadzenie. W pierwszej połowie swoje okazje do zdobycia goli mieli jeszcze w 7 min Przemysław Śliwiński, w 16 min niewiele zabrakło Bartoszowi Gęburze. W 23 min bliski szczęścia ponownie był Śliwiński. W 30 min co prawda strzelił starachowicki snajper gola ale została odgwizdana pozycja spalona po dobitce strzału Piotra Mikosa.  Orlęta w 1 części spotkania miała jedną wartą odnotowania stytuację w 13 min gdzie ostatecznie nasi obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, to Star był drużyną aktywniejszą a Orlęta ograniczały się do rwanych ataków, z których nic nie wynikało dzięki dobrze funkcjonującej obronie Staru. Na drugiego gola kibice musieli czekać do 86 min kiedy to w sytuacji sam na sam znakomicie zachował się Szymon Hajduk i stało się faktem, że kolejne 3 punkty zostaną dopisane do konta Staru. W 94 min na strzał z wysokości pola karnego zdecydował Michał Gajos, piłka po drodze jeszcze odbiła się od naszego obrońcy i zmyliła interweniującego Michała Nowaka. Ostatecznie Star pokonał Orlęta Kielce 2:1.

W następnym meczu Star zagra na wyjeździe w Górnie z Góralem. Mecz 13 listopada o godz. 13:00.

STAR STARACHOWICE – ORLĘTA KIELCE 2:1 (1:0)
1:0 Piotr Mikos (41), 2:0 Szymon Hajduk (86), 2:1 Michał Gajos (90+4)
Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko Kam.)
STAR: Nowak – Styczyński, Gębura, Jagiełło, Kosztowniak (78′ Szydłowski), Nowocień (85′ Grzywalski), Hajduk, Ambrozik (90′ Puton) , Mikos (80′ Jaśkiewicz) , Stefański, Śliwiński (83′ Grunt).

Trener: Tadeusz Krawiec.