Wygrana z Orliczem

W środowym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Orliza Suchedniów 1:0. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Sot.  Mecz ten odbył się w ramach 5 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W środowe popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Orlicza Suchedniów. Pomimo środka tygodnia oraz porażki w ostatnim meczu Zielono-Czarnych, spotkanie obserwowała spora grupa kibiców. Było ich ponad trzystu. Gospodarze rozpoczęli środowe spotkanie dość niemrawo. Błędy w defensywie Zielono-Czarnych próbował wykorzystać zawodnik Orlicza. Uderzył jednak niecelnie. Niedługo później goście ponownie doszli do głosu. Po wymianie kilku podań zawodnik przyjezdnych znalazł się w bardzo dobrej sytuacji. Uderzenie z pola karnego Staru przeszło jednak nad bramką strzeżoną przez Artura Marca. W 17 minucie odpowiedzieli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Po podaniu Mariusza Fabjańskiego w szesnastkę Orlicza dośrodkował Piotr Ostrowski. Znalazł się tam Michał Stachura, który oddał niecelny strzał głową. Kolejna akcja również przyniosła zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niezgrabna wrzutka Mariusza Fabjańskiego znalazła adresata w polu karnym przyjezdnych. Zawodnik Staru z bliska uderzył obok bramki. W 23 minucie Zielono-Czarni po raz kolejny zagrozili gościom. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Stachury minimalnie niecelne uderzenie głową oddał Jakub Kania. Kolejna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 31 minucie. Przyjezdni stanęli przed najlepszą szansą w całej pierwszej połowie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak zawodnik przyjezdnych. Znakomitą interwencją popisał się Artur Marzec. Bramkarz Staru uratował swój zespół przed stratą gola. W końcówce pierwszej części gry Orlicz miał kolejną dobrą okazję na zmianę wyniku. Po raz kolejny po błędach gospodarzy zawodnik przyjezdnych stanął przed bramkową szansą. Uderzył jednak niecelnie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Będący na fali Orlicz również bardzo dobrze rozpoczął drugą połową meczu. Goście z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. Niedługo po wznowieniu gry do interwencji został zmuszony Artur Marzec. Na kilka chwil przed upływem godziny ponownie zrobiło się gorąco w szesnastce Staru. Dobrze zachował się jednak obrońca gospodarzy, który wybił futbolówkę na korner. Goście byli coraz bliżej strzelenia gola. W 61 minucie zostali jednak mocno sprowadzeni na ziemię. Pomimo przewagi Orlicza to Zielono-Czarnym udało się strzelić. Sytuację podbramkową wykorzystał Bartosz Sot. Napastnik gospodarzy z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Bramka dodała pewności Zielono-Czarnym, którzy zaczęli się lepiej prezentować. Od 66 minuty gospodarze znaleźli się w trudnej sytuacji. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Bartosz Sot. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego musieli sobie radzić w dziesięciu. Mimo gry w przewadze przyjezdni nie potrafili sobie stworzyć zbyt wielu sytuacji bramkowych. Goście dużej utrzymywali się przy piłce i przebywali na połowie Staru. Nie przyniosło to jednak zamierzonego skutku. W 81 minucie do interwencji został zmuszony Artur Marzec. Golkiper Zielono-Czarnych odbił futbolówkę na rzut rożny. Do końca spotkania było emocjonująco oraz dość nerwowo. Wynikiem tego była czerwona kartka dla trenera gospodarzy Arkadiusza Bilskiego. Wynik się jednak nie zmienił. Star Starachowice pokonał Orlicza Suchedniów 1:0. Brawo dla drużyny za pokazanie charakteru. Mimo gry w osłabieniu Zielono-Czarni nie pozwolili na zbyt wiele swojemu przeciwnikowi.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 1:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Sot 61
Kartki: Bartosz Sot 42, 68, Wiktor Śmigielski 66 (żółte), Bartosz Sot 68 (czerwona)

Star: Artur Marzec, Bartosz Guz (60 Stanisław Sarwicki), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania (60 Wiktor Śmigielski), Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Bartosz Szydłowski (80 Dominik Sito), Dariusz Anduła (70 Patryk Mańturz (90 Kacper Błaszczyk)), Bartosz Sot

Orlicz: Adrian Sitek, Michał Bator (46 Paweł Jarząb), Łukasz Boleń, Adrian Niewczas, Marcin Tacij, Tomasz Raczyński (60 Grzegorz Skarbek), Piotr Solnica, Karol Świtowski, Mateusz Tumulec, Mateusz Kokosza, Tomasz Staszewski (75 Piotr Grzejszczyk)