Wygrana na koniec rundy jesiennej

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Moravię Morawicę 2:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła oraz Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 15 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

Starachowiczanie przyjechali do Morawicy w roli faworyta. Spotkania pomiędzy obiema drużynami z poprzednich lat mówiły co innego. Obecna sytuacja jednej i drugiej przedstawia się nieco inaczej. Zielono-Czarni są liderem tabeli. Moravia natomiast przed piętnastą kolejką zajmowała czwartą pozycję. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami zapowiadał się arcyciekawie. Można było nazwać go starciem na szczycie Kieleckiej Klasy Okręgowej. Podopiecznych Arkadiusza Bilskiego Morawica przywitała sporą mgłą. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej grze Starowi. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście. Potwierdzeniem była strzelona bramka przez Dariusza Andułę w 38 minucie. Napastnik Starachowiczan wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał bramkarza Moravii, Patryka Kuzię. Prowadzenie Zielono-Czarnych mogło i powinno być wyższe. Swoje szanse mieli również Emil Gołyski oraz Mariusz Fabjański. Emil w pierwszej połowie oddał ładne uderzenie z dystansu, które trafiło w słupek. Natomiast Mariusz nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał zawodnika Staru obronił golkiper Moravii. Swój dorobek strzelecki mógł podwoić Dariusz Anduła. Napastnikowi gości nie udało się trafić jednak do bramki drużyny z Morawicy. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Druga część również rozpoczęła się od mocnego akcentu ze strony przyjezdnych. Na samym początku swojej szansy nie wykorzystał jeden z zawodników Staru. Kolejna akcja przyniosła podwyższenie wyniku. Do bramki przeciwnika trafił Mariusz Fabjański. Po zdobyciu drugiego gola Starachowiczanie zaczęli się prezentować gorzej. Można powiedzieć, że zawodnicy trochę osiedli na laurach. Szansę natomiast wyczuli piłkarze Moravii. Gospodarze zaczęli mocniej atakować. Efektem tego było trafienie Szymona Chrabąszcza w 68 minucie. Kilkanaście sekund później mogło być 2:2. Zawodnik Moravii uderzył w poprzeczkę. Kolejna sytuacja przeciwnika również przyniosła spore zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Patryka Sieczkę. Zawodnik Moravii nie był jednak w stanie trafić do siatki. Niezła gra gospodarzy mocno dała do myślenia podopiecznym trenera Bilskiego. Zielono-Czarni po 70 minucie przebudzili się. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W ostatnim kwadransie gry Star miał kolejny rzut karny. Niestety i za drugim razem nie udało się trafić z jedenastki. Dość pechowo, bo w poprzeczkę uderzył Maciej Horna. Wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania. Tym samym Zielono-Czarni zakończyli rundę jesienną Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 wygraną.

Moravia Morawica – Star Starachowice 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Chrabąszcz 68 – Dariusz Anduła 38, Mariusz Fabjański 53

Moravia: Patryk Kuzia, Mateusz Kozak (61 Szymon Chrabąszcz), Karol Miszczyk, Daniel Świderski, Dawid Wójcik, Kamil Kubicki, Bartłomiej Młynarczyk, Arkadiusz Terech, Maciej Woś, Michał Zawadzki (76 Szymon Dąbrowski), Mateusz Sołtys (61 Wojciech Młynarczyk)
Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Maciej Horna, Patryk Kosztowniak (80 Filip Niewczas), Dariusz Anduła