Wygrana ze Spartakusem

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartakusa Daleszyce 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański, Jakub Kania oraz Patryk Mańturz. Mecz ten odbył się w ramach 3 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Spartakusa Daleszyce. Dobre wyniki Zielono-Czarnych oraz ładna pogoda przyciągnęły na trybuny starachowickiego stadionu liczną grupę kibiców. Niedzielny mecz obserwowało sześćset osób co stanowi znakomity wynik. Od początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze. W pierwszej minucie jeden z zawodników Staru oddał strzał zza pola karnego. Golkiper Spartakusa pewnie obronił to uderzenie. Przez kolejne minuty żadna ze stron nie potrafiła stworzyć zagrożenia. Po upływie kwadransa gry Zielono-Czarni ponownie doszli do głosu. Mocny strzał z rzutu wolnego oddał Michał Stachura. Mariusz Kraiński sparował futbolówkę, do której dopadł Mariusz Fabjański. Zawodnik gospodarzy zgrał piłkę koledze z drużyny. Mając dobrą sytuację spudłował. W 21 minucie bliski szczęścia był Bartosz Szydłowski. Ofensywny piłkarz Staru wdarł się bokiem boiska w pole karne rywala i uderzył. Futbolówkę na róg odbił bramkarz Spartakusa. Kolejna sytuacja przyniosła prowadzenie dla gospodarzy. Świetnej sytuacji nie zmarnował Mariusz Fabjański. “Fabjan” pewnie uderzył prosto do siatki z pola karnego.

W 35 minucie goście mogli doprowadzić do wyrównania. Bardzo mądrze wykonany rzut wolny z boku boiska o mało nie zaskoczył Artura Marca. Golkiper Zielono-Czarnych w ostatniej chwili wybronił to uderzenie. 60 sekund później bardzo groźną kontrę przeprowadzili podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Zakończyła się ona zablokowanym strzałem zawodnika gospodarzy. Niedługo później szczęścia spróbował Bartosz Gębura. Uderzenie “Bobiego” minęło bramkę przyjezdnych. W 41 minucie goście doprowadzili do remisu. Błąd popełnił Artur Marzec, który nie trafił w futbolówkę. Przejął ją Mariusz Maciejski. Zawodnik rywali nie miał problemów ze strzeleniem gola. Kilka chwil później Spartakus poszedł za ciosem. Uderzenie zawodnika przyjezdnych obronił Artur Marzec. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze. W 46 minucie z rzutu wolnego strzelał Michał Stachura. Mariusz Kraiński pewnie wybronił to uderzenie. Kolejne minuty mijały, a gospodarze nie prezentowali się korzystnie. Sytuację zmieniła 62 minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwięcej zimnej krwi w polu karnym rywala zachował Jakub Kania. Młody pomocnik gospodarzy niemal z linii bramkowej wepchnął futbolówkę do siatki przeciwnika. Tym samym gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 75 minucie było już 3:1. W pole karne ekipy z Daleszyc dośrodkował Piotr Ostrowski. Futbolówkę po drodze zgrał głową Bartosz Sot, która ostatecznie trafiła pod nogi Patryk Mańturza. Skrzydłowy Zielono-Czarnych bez namysłu oddał uderzenie z pierwszej piłki. Była to trafiona decyzja. Futbolówka ugrzęzła w siatce, a Patryk mógł się cieszyć ze strzelenia bramki.

Końcówka spotkania przyniosła jeszcze trzy bardzo dobre sytuacje dla drużyny prowadzonej przez trenera Bilskiego. Swoje okazje mieli Patryk Mańturz, Dariusz Anduła oraz Bartosz Gębura. Piłka po żadnym z tych uderzeń nie znalazła drogi do bramki. Nic więcej ciekawego nie wydarzyło się w tym spotkaniu. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartakusa Daleszyce 3:1.

Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 3:1 (1:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 31, Jakub Kania 62, Patryk Mańturz 75 – Mariusz Maciejski 41
Kartki: Karol Cielibała 34, Wiktor Rosół 66 (żółte)

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski (90 Jakub Kalisz), Jakub Kania, Michał Stachura (90 Bartosz Guz), Mariusz Fabjański (80 Stanisław Sarwicki), Dominik Sito (60 Patryk Mańturz), Bartosz Szydłowski, Bartosz Sot (78 Dariusz Anduła)

Spartakus: Mariusz Kraiński, Karol Cielibała, Dawid Kawiński, Piotr Pietrzyk, Tomasz Stefański, Patryk Raczyński, Karol Skrzypek (75 Jakub Majewski), Wiktor Wołowiec, Adrian Wychowaniec (60 Łukasz Kraj), Mariusz Maciejski, Wiktor Rosół (68 Bartłomiej Soczomski)