Star Starachowice

Radość zawodników Staru po wygranej z Wierną

Wyjazdowa wygrana z Wierną!

W sobotę 11 września zespół starachowickiego Staru zmierzył się w Małogoszczu z tamtejszą Wierną. Starachowiczanie wykorzystali okazję do rehabilitacji po wyjazdowej przegranej z GKS-em Rudki, wygrywając z Wierną 4:1. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował Michał Grunt, a po jednej bramce zdobyli Mariusz Fabjański i Bartosz Gębura. Tym sposobem Star ulokował się na czwartym miejscu w tabeli, tracąc do lidera zaledwie jeden punkt.

Do sobotniego spotkania zespół Staru przystąpił w zestawieniu personalnym dość mocno zmodyfikowanym w stosunku do meczu w Rudkach. Na środku linii obrony Bartoszowi Gęburze od pierwszej minuty towarzyszył Maciej Moskwa, natomiast Jakub Nowocień został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika. Od pierwszego gwizdka na placu gry zameldowali się również Bartosz Szydłowski, Patryk Kosztowniak i Mariusz Fabjański, dwaj pierwsi spośród wymienionych graczy tworząc parę skrzydłowych.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla podopiecznych Tadeusza Krawca, bo po zaledwie kilkudziesięciu sekundach gry prowadzący to spotkanie Marcin Szrek wskazał na “wapno”. W polu karnym faulowany był Mariusz Fabjański, a jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Grunt. Obaj wspomniani zawodnicy wpisali się jeszcze na listę strzelców w dalszej części spotkania, a jedno trafienie po stałym fragmencie gry dołożył kapitan “Zielono-Czarnych”, Bartosz Gębura.

Wierna Małogoszcz – Star Starachowice 1:4 (0:2)

Bramki: Jaśkiewicz (63′ k.) – Grunt (2′ k., 81′), Fabjański (42′), Gębura (52′)

Wierna: Spurek – Malinowski, Kuzincow, M. Wroński, Bała (58. W. Niebudek) – D. Czarnecki, O. Szymkiewicz (58. Szczepańczyk) – Jaśkiewicz, Soboń (63. Łata), Kraus – Rogula (83. Stalmasiński).

Star: Zacharski – Styczyński, Gębura, Moskwa, M. Kaczmarek – Jagiełło (70. Sarwicki), Nowocień – Szydłowski (80. Hamera), Kosztowniak (65. Stefański), Fabjański (65. Marzec) – Grunt (80. Kozakiewicz).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.