Star Starachowice

Wypowiedź Arkadiusza Bilskiego po przegranej z GKS-em Nowiny

Kilka słów na temat sobotniego zwycięstwa powiedział szkoleniowiec Zielono-Czarnych.

“Niestety taki jest futbol. Zdobyliśmy gola na 1:2, ale nie zdołaliśmy doprowadzać do remisu. Losów rywalizacji nie udało się odwrócić. Za zaangażowanie, walkę i charakter do ostatniego gwizdka naszej drużynie, na pewno należą się słowa pochwały.”

“Na tle wymagającego przeciwnika, prezentowaliśmy się solidnie. Porażka nie robi nam żadnej ujmy na honorze. Wręcz przeciwnie, postaramy się jak najszybciej wyciągnąć wnioski ze straty punktów. Nie jesteśmy jeszcze na tyle doświadczoną drużyną. Doświadczenie w kolejnych spotkaniach na pewno będziemy zbierać. Odpowiednie podejście do spotkania buduje na przyszłość. W kolejnych potyczkach o punkty, postaramy się zrobić wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony.”

“Mieliśmy sytuację ku temu, by zmienić wynik i odwrócić losy rywalizacji. Niestety nie udało się skierować piłki do siatki. To główny powód porażki. Rywal wykorzystał praktycznie wszystkie okazje do zdobycia bramek. Skontrował nas w momencie, kiedy zamierzaliśmy doprowadzić do remisu. Umiejętności i to w jaki sposób byliśmy zaangażowani w mecz, napawa mnie optymizmem. Wierzę, że przyszłość maluje się w jasnych kolorach.”

Trener Arkadiusz Bilski wypowiedział się również na temat gry dwóch młodych zawodników. Filipa Anduły oraz Adam Hamery.

“Na pewno brakuje tym zawodnikom ogrania i doświadczenia. Obaj to w jaki sposób pokazali się przed miejscową publicznością, predysponuje ich do tego, by walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Zapewne będą chcieli naciskać na innych zawodników. To wyjdzie im tylko na dobre.”

Dominik od pewnego czasu udowadnia, iż jest solidnym golkiperem. Nie ma przypadku w tym, że stoi między słupkami. To, że może popisywać się swoimi umiejętnościami, nie świadczy dobrze o naszej postawie. Oznacza to, że mogliśmy stracić kolejne bramki. W ostatnich minutach nie mieliśmy czego bronić. Chcieliśmy pozostawić po sobie dobre wrażenie. Niestety nie udało się.”

“Doświadczenie jakie zbierzemy w rywalizacji z mocniejszymi zespołami, wyjdzie nam tylko na dobre. Młodzi zawodnicy pokazują, że warto stawiać na nich. Faworytem IV ligi na pewno nie jesteśmy, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, ilu zawodników pożegnało się z klubem w czasie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Budujemy zespół. Staramy się grać dobrze do przodu, ale niekiedy zapominamy o obronie. W meczu z GKS-em Nowiny, zostaliśmy za to skarceni.”

źródło: starachowicki.eu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.