Star Starachowice

Wypowiedź Arkadiusza Bilskiego po wygranej z Bucovią

Kilka słów na temat sobotniego zwycięstwa powiedział szkoleniowiec Zielono-Czarnych.

“Spotkanie przez całe 90 minut toczyło się pod nasze dyktando. Rywal nie stworzył zbyt wielu sytuacji do tego, by zagrozić naszej bramce. Przynajmniej ja takowej sobie nie przypominam.”

“Cieszymy się z dorobku bramkowego jaki udało się zdobyć. Zależało nam na tym, by zespół odblokował się pod względem mentalnym. Na początku rundy na pewno nie byliśmy w takich nastrojach, w jakich być chcieliśmy. Wpływ miała na to spora liczba kontuzji. Mieliśmy kłopoty kadrowe, nawet ze skompletowaniem drużyny na mecz. W konfrontacji z Bucovią wyglądało to inaczej.”

“Dzięki temu, że mieliśmy większą możliwość rotacji w składzie, nasza jakość była większa. W piłce nożnej jest tak, że by móc tworzyć sytuacje pod bramką przeciwnika, potrzeba kreatywności. Staramy się przekładać zagrania wypracowane podczas treningów, na spotkania o punkty. Tacy zawodnicy jak Bartosz Guz oraz Maciej Horna na pewno potrzebują jeszcze czasu, by grać na 100 procent swoich możliwości. Maciej w rundzie jesiennej był jednym z ważniejszych graczy w Starze. Wierzę w to, że w kolejnych potyczkach, wejdziemy na właściwe tory”

“Jestem przekonany, że po meczach z Piastem Stopnica, a także Świtem Ćmielów, kłopoty kadrowe w Starze to już historia. Następne spotkanie będzie dla nas mocną weryfikacją. Czekamy na to, aż do pełnej sprawności dojdą Michał Stachura oraz Dariusz Anduła.”

“Najważniejsze, że wracają zawodnicy, którzy borykali się z urazami. Rozsądnie staramy się wprowadzać Bartka Guza i Maćka Hornę, żeby jak najszybciej wrócili do optymalnej dyspozycji. Nadal mamy problemy kadrowe. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Michał Stachura, Marcin Chodniewicz i Dariusz Anduła. Przeciwnik nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki. Dominowaliśmy prze 90 minut, nawet przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone. To przełamanie było nam bardzo potrzebne.”

źródło: starachowicki.eu, echodnia.eu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.