Star Starachowice

Wypowiedź Arkadiusza Bilskiego po wygranej ze Stalą

Kilka słów na temat sobotniego zwycięstwa powiedział szkoleniowiec Zielono-Czarnych.

“Zagraliśmy mecz na chodzonego. Co na pewno nie jest pozytywną wiadomością.”

“Nawet w tej klasie rozgrywkowej, nie da się wygrywać meczów właśnie w taki sposób. Potrzebna jest nie tylko jakość, ale przede wszystkim chęci i zaangażowanie. W przerwie miałem zastrzeżenia do drużyny, że w taki sposób nie możemy funkcjonować. Za każdym razem kiedy przyspieszaliśmy grę, tworzyliśmy sytuacje do zdobycia goli. W przypadku kiedy kierowaliśmy podania w poprzek boiska, nie byliśmy w stanie zaskoczyć przeciwnika. a przy okazji pojawiały się straty. Nie po to, przychodzą kibice na stadion, by oglądać spacerek Staru. Po meczu, w szatni sami zawodnicy mieli świadomość tego, że nie tak to miało wyglądać.”

“Do rozegrania pozostają trzy spotkania. Każdy z rywali, z którymi przyjdzie nam się mierzyć rozegrał taką samą ilość meczów. Przygotowanie fizyczne, z pewnością po naszej stronie powinno być lepsze. Udowodniliśmy już nie raz, że jeśli coś nie idzie, jesteśmy w stanie wziąć sprawy w swoje ręce, podkręcić tempo i kreować sytuacje. Ale takie sytuacje zdarzają się rzadko.”

“Mniej niż to, ile strzelimy rywalowi branek, interesuje mnie sposób gry, rozwiązywanie akcji ofensywnych. Doskonale wiemy, że potrafimy się zmobilizować. Gra pozostawia jeszcze do życzenia. Wiem, że zawodnicy z tyłu głowy mają świadomość, że w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze. Należę do tych szkoleniowców, którzy nie lubią minimalizmu i niedobrego podejścia do pracy.”

“Trzy, ostatnie mecze powinny wyglądać inaczej w naszym wykonaniu. Być może niektórzy otrzymają więcej szans na grę. I głównie na to, by przekonać mnie, że warto na nich stawiać, także w nowym sezonie. Na pewno staniemy przed dylematem na kogo postawić i kogo wybrać. Na razie trudno odpowiedzieć na pytanie, czy w następnym meczu zagramy takim samym składem. Zadecydują o tym treningi.”

“To był spacerek po plaży. Pospacerowaliśmy po boisku i wygraliśmy. To pokazuje, że ten zespół ma duży potencjał. Musimy jednak więcej wymagać od siebie. I przede wszystkim szanować kibiców, bo nie po to przychodzą na stadion, żeby oglądać spacerek Staru. Po meczu w szatni sami zawodnicy mieli świadomość tego, że nie tak to miało wygląda. Dobrze, że awansowaliśmy wyższej klasy rozgrywkowej. Będą większe wymagania i poziom motywacji zawodników będzie większy.”

źródło: starachowicki.eu, echodnia.eu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.