Wysoka porażka Zielono-Czarnych

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Wierną Małogoszcz 1:4. Jedyną bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Sot. Mecz ten odbył się w ramach 16 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W sobotnie popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Wiernej Małogoszcz. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami obserwowało ponad dwustu kibiców. Pierwsza część gry nie przyniosła żadnej ze stron zdobyczy bramkowej. Gra jednego oraz drugiego zespołu mogła się podobać. Star i Wierna miały swoje okazje bramkowe. W groźnych sytuacjach zawodziła jednak skuteczność. Na posterunku znajdowali się bramkarze Artur Marzec oraz Tomasz Pawlikowski bądź uderzenia piłkarzy obu drużyn były niecelne. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Zdecydowanie inaczej wyglądała druga połowa. Padły w niej bramki. Niestety skuteczniejsi okazali się piłkarze z Małogoszczy. Goście dość szybko, bo w 51 minucie wyszli na prowadzenie. Sprytnie zachował się Mateusz Fryc, który otrzymał idealne podanie. Minął dwóch rywali i wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Marcem. Piłkarze gospodarzy nie załamali rąk. Na wyrównanie Zielono-Czarni nie kazali swoim kibicom czekać długo. Bardzo ładna akcja podopiecznych Arkadiusza Bilskiego została wykończona przez Bartosza Sota. Przytomnością umysłu w tej sytuacji wykazał się arbiter meczu Krzysztof Dywan. Jeden z zawodników gości podczas akcji bramkowej zagrał ręką. Arbiter jednak zastosował przywilej korzyści i dzięki temu Starachowiczanie kilka chwil później mogli się cieszyć z wyrównania. Niedługo później przed polem karnym przyjezdnych miała miejsce spora kontrowersja. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Wiernej faulowany był jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia pokazał jednak piłkarzowi gości tylko żółtą kartkę. W 65 minucie doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia zmarnował Dominik Sito. Strzał zawodnika Staru obronił Tomasz Pawlikowski. Kilka chwil później niewykorzystana szansa się zemściła. Po błędzie Stanisława Sarwickiego Wierna przeprowadziła akcję po której padła bramka. Futbolówkę w siatce ulokował Mateusz Rejowski. Dla przyjezdnych było to jednak mało. Im bliżej końca spotkania tym Starachowiczanie popełniali coraz więcej błędów w obronie. Efektem tego było trzecie trafienie Wiernej. W 78 minucie Artura Marca pokonał Paweł Rogula. Kilkadziesiąt sekund później przyjezdni wywalczyli rzut karny. Ewidentnie faulowany w szesnastce Zielono-Czarnych był zawodnik gości. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Wiktor Soboń. Do końca spotkania obydwie drużyny starały się jeszcze zmienić wynik meczu. Bezskutecznie. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Wierną Małogoszcz 1:4.

Star Starachowice – Wierna Małogoszcz 1:4 (0:0)
Bramki: Bartosz Sot 55 – Mateusz Fryc 51, Mateusz Rejowski 66, Paweł Rogula 78, Wiktor Soboń 80 (k)
Kartki: Stanisław Sarwicki 50, Karol Kopeć 89 – Wiktor Soboń 27, Piotr Radwański 34, Michał Malinowski 48 (żółte)

Star: Artur Marzec, Piotr Ostrowski (85 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański, Bartosz Guz (82 Jakub Błażejewski), Wiktor Śmigielski (82 Marcin Chodniewicz), Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (74 Artur Kidoń), Karol Kopeć, Dominik Sito (68 Patryk Kosztowniak), Bartosz Sot, Bartosz Szydłowski

Wierna: Tomasz Pawlikowski, Bartłomiej Kraus (77 Damian Bednarski), Szymon Olesiński ,Piotr Pawłowski, Piotr Radwański, Damian Czarnecki, Michał Malinowski, Mateusz Rejowski (77 Karol Gągorowski), Paweł Rogula, Mateusz Fryc (80 Jakub Grzyb), Wiktor Soboń (80 Szymon Bujak)