Wysoka przegrana w Radzyniu Podlaskim

W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa ulegli na wyjeździe Orlętom Radzyń Podlaski 1:5. Honorową bramką dla Staru/Juventy zdobył Jakub Błażejewski. Mecz ten odbył się w ramach 6 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W czwartkowe południe na Stadion Miejskim w Radzyniu Podlaskim przy ul. Warszawskiej 77 wybiegły jedenastki miejscowych Orląt oraz Staru/Juventy Starachowice. Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki delikatnie mówiąc nie najlepiej. Gospodarze czwartkowej potyczki zajmowali szóste miejsce z trzema zdobytymi punktami. Star/Juventa natomiast przystępowała do meczu z Orlętami z dwoma oczkami na swoim koncie. Dla obu zespołów pojedynek szóstej kolejki był bardzo ważny. Wygrana jednej bądź drugiej ekipy poprawiła nastroje oraz sytuację w tabeli. Początek spotkania był znakomity w wykonaniu Orląt. Już w 5 minucie składną akcję gospodarzy wykończył Dominik Rycaj. Orlęta wyszły na prowadzenie. Po strzeleniu bramki gospodarze oddali pole przyjezdnym. Mimo to po upływie kwadransa gry drużyna z Lubelszczyzny cieszyła się ze zdobycia drugiej bramki. Mikołaj Golec celnie uderzył z 25 metrów. Po drodze piłka otarła się o nogę jednego z zawodników Staru/Juventy. Minutę po bramce na 2:0 mogli odpowiedzieć Starachowiczanie. Piłkę lecącą do brami po strzale zawodnika gości wybił gracz Orląt. Kolejny fragment gry przyniósł szanse już tylko dla gospodarzy. Jedną z nich udało się zamienić na gola w 34 minucie. Do siatki Staru/Juventy trafił Jan Bożym. Dla gospodarzy było to jednak mało. W doliczonym czasie pierwszej połowy wynik na 4:0 podwyższył Kacper Kania. Zawodnik Orląt wepchnął futbolówkę z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do przerwy zespół z Radzynia Podlaskiego prowadził ze Starem/Juventą 4:0. Początek drugiej części gry wskazywał, że gospodarze nie zamierzali ściągać nogi z gazu. W 52 minucie Orlęta zdobyły piątego gola. Do bramki strzałem z rzutu wolnego trafił Piotr Madejski. Kolejne minuty nie przyniosły jednak zbyt wiele ciekawych boiskowych wydarzeń. Gospodarze utrzymywali bardzo korzystny dla siebie rezultat. Goście grali jednak ambitnie do samego końca. Ich postawa została wynagrodzona. W 79 minucie honorowe trafienie dla Staru/Juventy zaliczył Jakub Błażejewski. Defensor przyjezdnych dobił strzał swojego kolegi z drużyny. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Orlęta Radzyń Podlaski pokonały na własnym stadionie Star/Juventę Starachowice 5:1.

Orlęta Radzyń Podlaski – Star/Juventa Starachowice 5:1 (4:0)
Bramki: Dominik Rycaj 5, Mikołaj Golec 15, Jan Bożym 34, Kacper Kania 45, Piotr Madejski 52 – Jakub Błażejewski 79
Kartki: Dawid Płatek 10 (żółta)

Orlęta: Bartosz Klebaniuk (46 Bartosz Olszewski), Kacper Fijałek (58 Artur Nowacki), Mikołaj Golec, Kacper Kania, Bartosz Idzikowski (63 Adrian Pinkus), Piotr Krzewski (63 Grzegorz Kot), Kacper Lipiński, Piotr Madejski, Oskar Siwek, Jan Bożym (66 Piotr Zieliński), Dominik Rycaj (67 Piotr Włoszek)

Star/Juventa: Adrian Szast, Kacper Borkowski (46 Piotr Nowakowski), Patryk Markiewicz, Dawid Płatek, Karol Strzelec, Jakub Błażejewski, Kacper Gładyś, Jakub Kalisz, Kacper Podzielny (43 Norbert Korczak), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski (66 Mikołaj Maruszak)