Wysoka wygrana na inaugurację

W sobotnim pojedynku Star Starachowice wygrał na własnym stadionie ze Spartą Dwikozy 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych w tym spotkaniu zdobyli: Emil Gołyski x2, Maciej Horna x2 oraz Jakub Kania. Mecz ten odbył się w ramach 1 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W pochmurne, sobotnie popołudnie podopieczni Arkadiusza Bilskiego zainaugurowali rozgrywki Kieleckiej Okręgówki. Mimo wcześniejszych, sporych opadów mecz udało się rozegrać. Przeciwnikiem Zielono-Czarnych była Sparta Dwikozy. Zespół z powiatu sandomierskiego zajął w poprzednim sezonie czwarte miejsce. Można powiedzieć, że był to pojedynek sąsiadów z zeszłych rozgrywek. Na boisku nie było jednak tego widać. Już w pierwszej minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę na 1:0 dla Staru zdobył Emil Gołyski. 20 minuta przyniosła podwyższenie wyniku. Doskonałe podanie w pole karne Artura Kidonia wykorzystał Maciej Horna. Dla Maćka było to debiutanckie trafienie dla Staru w oficjalnym meczu. Niedługo później było już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Emil Gołyski. Dla pomocnika Zielono-Czarnych było to już drugie trafienie w tym meczu. Chwilę po upływie dwóch kwadransów gry Starachowiczanie podwyższyli prowadzenie na 4:0. Do siatki przeciwnika uderzył Jakub Kania. Młody zawodnik Zielono-Czarnych potwierdził, że skuteczność w meczach sparingowych nie była przypadkowa. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego pierwszą połowę mogli skończyć z jeszcze większym dorobkiem bramkowym. Zielono-Czarni stworzyli sobie jeszcze inne klarowne sytuacje. Warto odnotować kapitalną akcję Mariusza Fabjańskiego z Jakubem Nowocieniem. Strzał popularnego “Skubiego” wybronił jednak bramkarz Sparty. Do przerwy Star prowadził 4:0. Po przerwie Zielono-Czarni zagrali spokojniej. Wpływ na to miał z pewnością wynik. Jednak w końcówce udało się gospodarzom zdobyć piątego gola. Autorem tego trafienia był ponownie Maciej Horna. Nowy zawodnik Staru niemal z ostrego kąta umieścił futbolówce w bramce przyjezdnych. Również w drugiej połowie zespół prowadzony przez trenera Bilskiego miał kilka bardzo dogodnych sytuacji na strzelenie większej ilości bramek. Swoich wręcz idealnych okazji nie wykorzystali Dariusz Anduła oraz Mariusz Fabjański. W drugiej części gry groźniej zaatakowali podopieczni Rafała Oleniacza. Jednak piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki. Uderzenia zawodników Sparty były niecelne albo na posterunku znajdował się Adrian Bzymek. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Spartę Dwikozy 5:0. Zielono-Czarni sprawili kibicom znakomity inauguracyjny prezent. Oprócz świetnego wyniku z przyjemnością patrzyło się na grę podopiecznych Arkadiusza Bilskiego.

Star Starachowice – Sparta Dwikozy 5:0 (4:0)
Bramki: Emil Gołyski 1, 23, Maciej Horna 20, 89, Jakub Kania 30
Kartki: Jakub Nowocień 74, Mariusz Fabjański 76 – Kacper Lebida 83 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Patryk Kosztowniak (60 Bartłomiej Drabik), Bartosz Gębura, Jakub Kania, Jakub Nowocień (77 Miłosz Sokół), Emil Gołyski (63 Dariusz Anduła), Michał Satchura, Konrad Wójtowicz (73 Damian Senderowski), Maciej Horna, Artur Kidoń (77 Karol Strzelec), Mariusz Fabjański

Sparta: Bartłomiej Saracen, Damian Drożdżal, Kamil Guściora, Marcin Siudak (76 Przemysław Majewski), Karol Spyra, Paweł Koczwara, Mateusz Majewski (75 Kacper Lebida), Damian Prarat (89 Marek Macioszek), Szymon Rębisz, Adrian Rutyna (90 Dawid Śpiewak), Adrian Chorab (46 Jerzy Mazur)