Wysoka wygrana z IV-Ligowcem

Dzisiejszego dnia podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali pierwszy pojedynek sparingowy przed rozpoczęciem rundy jesiennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Zielono-Czarni pewnie pokonali w Ożarowie miejscowy Alit 4:0. Bramki dla Staru zdobyli: Jakub Kania, Michał Stachura x2 oraz Mariusz Fabjański.

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie Zielono-Czarni rozegrali pierwszy kontrolny mecz przed ligą. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego zmierzyli się z Alitem. Mecz odbył się na głównej płycie boiska w Ożarowie. W składach obu drużyn widoczne były spore zmiany porównując kadry z ubiegłego sezonu. Alit został osłabiony odejściem kilku zawodników. Również w zespole z Ożarowa pojawił się nowy szkoleniowiec, którym został Tadeusz Krawiec. Pan Tadeusz zastąpił na tym stanowisku Dariusza Pietrasiaka, który odszedł do Wisły Sandomierz. Nowy trener Alitu w meczu ze Starem testował kilku nowych zawodników. Również w drużynie popularnych Zielono-Czarnych wystąpili nowi piłkarze. Wśród nich znalazły się cztery nowe nabytki Starachowiczan: Bartosz Gębura, Maciej Horna, Artur Kidoń oraz Michał Stachura. Od początku spotkania stroną dominującą byli przyjezdni. W 5 minucie próbkę swoich możliwości dali nowi zawodnicy. Bartosz Gębura doskonałym podaniem na skrzydło obsłużył Macieja Hornę. Nowy zawodnik Staru w kapitalnym stylu przedryblował dwóch rywali i znalazł się w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia bramki. Strzał z ostrego kąta Maćka na róg wybił golkiper Alitu. Co się odwlecze to nie uciecze. Po wspomnianym kornerze Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Dobrze dośrodkowana piłka z rzutu rożnego trafiła na głowę Bartosza Gębury. Futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca zespołu z Ożarowa, a ta trafiła pod nogi Dariusza Anduły. Strzał “Andzi” zatrzymał się jednak na słupku. Kolejna dobitka była już skuteczna. Futbolówkę do siatki wepchnął z metra Jakub Kania. Kolejne minuty również przyniosły bardzo ładną dla oka grę Staru. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego grali kombinacyjnie. W pierwszym kwadransie spotkania jedyną godną odnotowania sytuacją dla Alitu był rzut wolny. Piłka jednak przeleciała nad bramką strzeżoną przez testowanego golkipera Staru. Od 20 minuty bardziej do głosu doszli piłkarze prowadzeni przez Tadeusza Krawca. Alit dłużej utrzymywał się przy piłce i próbował konstruować akcje. Na niewiele się to jednak zdało. Starachowiczanie nie dopuścili do stworzenia poważnego zagrożenia pod własną bramką. W 32 minucie zawodnik Alitu oddał strzał na bramką. Końcówka pierwszej części gry przyniosła kolejne dobre okazje dla przyjezdnych. W 37 minucie po raz drugi z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Horna. Nowy nabytek Staru bardzo ładnie zszedł ze skrzydła do środka i oddał uderzenie na bramkę Alitu. Strzał ten obronił bramkarz drużyny z Ożarowa. Dosłownie kilkanaście sekund później doskonałe crossowe podanie otrzymał Dariusz Anduła. Napastnik Staru oddał bardzo dobre uderzenie. Golkiper Alitu w kapitalnym stylu odbił futbolówkę na róg. Przewaga w końcówce pierwszej połowy przyniosła przyjezdnym podwyższenie prowadzenia. Dokładne podanie Łukasza Gruszczyńskiego w pole karne wykorzystał Michał Stachura. Pomocnik Zielono-Czarnych dostawił nogę i futbolówka znalazła się w bramce Ożarowian. Do końca pierwszej części gry już nic ciekawego się nie wydarzyło. Star prowadził z Alitem 2:0. Drugą połowę obydwie drużyny zaczęły w innych zestawieniach. Od 46 minuty w Starze wystąpili: Bartłomiej Drabik, Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Filip Niewczas oraz Karol Strzelec. Tak samo jak w pierwszej części gry, drugą połowę lepiej rozpoczęli Starachowiczanie. W 49 minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym strzał oddał Mariusz Fabjański. Uderzenie snajpera Staru zostało zablokowane i futbolówka wyszła na rzut rożny. 360 sekund później mogło być już 3:0. Po dokładnym dośrodkowaniu Marcina Chodniewicza strzał głową oddał Emil Gołyski. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki Alitu. Od 60 minuty meczu Starachowiczanie zamknęli rywala na jego połowie. Zielono-Czarni nadal grali kombinacyjnie. W 64 minucie koronkowa akcja podopiecznych Arkadiusza Bilskiego została zakończona uderzeniem Bartłomieja Drabika w słupek. Niedługo później Mariusz Fabjański uderzył z rzutu wolnego nad bramką. W 76 minucie Star podwyższył rezultat na 3:0. Doskonałe podanie od Łukasza Gruszczyńskiego otrzymał Mariusz Fabjański. Popularny “Fabjan” nie zwykł marnować takich sytuacji i ulokował futbolówkę w siatce rywali. Kolejna groźna akcja Starachowiczan przyniosła strzelenie czwartej bramki. W pole karne Alitu dokładnie dośrodkował Emil Gołyski. Znalazł się tam Mariusz Fabjanski, który idealnie zgrał futbolówkę głową do Michała Stachury. Pomocnik Staru mając przed sobą tylko bramkarza Alitu ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. W 85 minucie zawodnik Alitu próbował zaskoczyć Patryk Sieczkę. Bezskutecznie. Futbolówka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Staru. 60 sekund później podopieczni Arkadiusza Bilskiego stworzyli kolejne poważne zagrożenie w polu karnym podopiecznych Tadeusza Krawca. Trójkowa akcja Filipa Niewczasa, Mariusza Fabjańskiego oraz Łukasza Gruszczyńskiego została zakończona strzałem ostatniego z wymienionych piłkarzy. Bramkarz Alitu wybił futbolówkę na rzut rożny. Do końca spotkania już nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star Starachowice pewnie pokonał w pierwszym sparingu Alit Ożarów 4:0. Kolejny mecz kontrolny podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrają już w najbliższy wtorek (24.07). Rywalem Zielono-Czarnych będzie IV Ligowy zespół – GKS Nowiny. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą w Nowinach o godzinie 18.

Alit Ożarów – Star Starachowice 0:4 (0:2)
Bramki: Jakub Kania 3, Michał Stachura 42, 80, Mariusz Fabjański 75

Skład Staru (I połowa): testowany zawodnik 1, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Łukasz Gruszczyński, Michał Stachura, testowany zawodnik 2, Maciej Horna, Artur Kidoń, Dariusz Anduła oraz Adrian Bzymek

Skład Staru (II połowa): Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Karol Strzelec, Emil Gołyski, Michał Stachura, testowany zawodnik 2, Bartłomiej Drabik, Filip Niewczas, Mariusz Fabjański oraz Patryk Sieczka, Łukasz Gruszczyński