Wysoka wygrana z Lechią

W środowym pojedynku Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Lechię Strawczyn 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych w tym spotkani zdobyli: Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Łukasz Gruszczyński (x2) oraz Bartłomiej Koźlik. Mecz ten odbył się w ramach zaległej, 16 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

W piękne środowe, słoneczne popołudnie na stadionie przy ul. Szkolnej 14 zgromadziło się około 150 kibiców. Wpływ na mniejszą liczbę sympatyków piłki nożnej niż w poprzednich pojedynkach miał z pewnością fakt , że Star nie przedstawił w poprzednim meczu zbyt efektownego stylu gry oraz dzień meczowy przypadający na dzień pracujący. Niestety trzeba przyznać, że pierwsza połowa spotkania z Lechią Strawczyn była delikatnie mówiąc bardzo przeciętna. Zielono-Czarni prezentowali się podobnie jak w meczu ze Świtem Ćmielów. Pierwsze 10 minut przyniosło niedużą przewagę gospodarzy. W tym okresie gry szczęścia próbowali Mariusz Fabjański oraz Emil Gołyski. Strzały obu zawodników Staru były jednak niecelne. W 13 minucie zrobiło się gorąco w polu karnym Zielono-Czarnych. Niezdecydowanie Adriana Bzymka chciał wykorzystać jeden z piłkarzy Lechii. Na szczęście golkiper Staru obronił to uderzenie. Kolejne minuty nadal nie przyniosły żadnej ze stron dobrych okazji. Gra gospodarzy niestety nie wyglądała najlepiej. Efektem tego było poważne ostrzeżenie w 35 minucie. Lechia przeprowadziła ładną akcję zakończoną strzałem jednego z piłkarzy przyjezdnych w słupek. Niedługo później skutecznie odpowiedzieli Starachowiczanie. Dokładne dośrodkowanie w pole karne gości wykorzystał Mariusz Fabjański. Popularny “Fabjan” oddał precyzyjne uderzenie głową i futbolówka zatrzepotała w siatce. Tym samym gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Bramka Mariusza podziałała mobilizująco na podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Starachowiczanie zaczęli grać lepiej oraz atakować z większym animuszem. Do końca pierwszej części gry Zielono-Czarni przeprowadzili jeszcze trzy groźne akcje. Swoje szanse mieli Marcin Chodniewicz, Damian Senderowski oraz Jakub Kania. Ani jednemu nie udało się podwyższyć wyniku. Do przerwy Star prowadził 1:0. Druga połowa to już totalna dominacja gospodarzy. Z biegiem kolejnych minut Zielono-Czarni coraz bardziej powiększali swoją przewagę. W 49 minucie minimalnie nad bramką uderzył Dariusz Anduła. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Pierwszy kwadrans drugiej części gry przyniósł zamknięcie przeciwnika na jego własnej połowie. Zielono-Czarni mieli okazje do zmiany wyniku, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. W 67 minucie los się uśmiechnął do podopiecznych trenera Bilskiego. Doskonałe podanie od Dariusza Anduły wykorzystał Emil Gołyski. “Goły” będąc w sytuacji sam na sam bez kłopotów pokonał bramkarza rywali. Star prowadził 2:0. 73 minuta przyniosła trzecią bramkę dla Starachowiczan. Łukasz Gruszczyński pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył rezultat meczu. Kilka chwil później Łukasz był bliski zdobycia swojego drugiego gola. Nie wykorzystał jednak bardzo dogodnej okazji. Lepszy w tej sytuacji okazał się golkiper Lechii. Na niecały kwadrans przed zakończeniem meczu goście mieli szansę na strzelenie honorowej bramki. Po rzucie wolnym, w polu karnym główkował jeden z piłkarzy Lechii. Na posterunku był Adrian Bzymek, który wybił futbolówkę na rzut rożny. W 82 minucie Zielono-Czarni prowadzili już 4:0. Swego dopiął Łukasz Gruszczyński i ustrzelił dublet tym spotkaniu. Popularny “Grucha” oddał piękne uderzenie z woleja zza 16 metrów i pokonał Dawida Piwko. Na 120 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Zielono-Czarni zdobyli piątą bramkę. Autorem tego trafienia był Bartłomiej Koźlik. Utalentowany zawodnik Staru oddał ładny strzał z wysokości pola karnego i zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. W doliczonym czasie gry Starachowiczanie byli bliscy podwyższenia wyniku. Ładna dwójkowa akcja Karola Maciąga z Łukaszem Radło została zakończona dośrodkowaniem tego drugiego w pole karne. Znalazł się tam Mariusz Fabjański i oddał ładny strzał głową. Z problemami, ale obronił to uderzenie Dawid Piwko. Do końca meczu nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star Starachowice wygrał z Lechią Strawczyn 5:0.

Star Starachowice – Lechia Strawczyn 5:0 (1:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 38, Emil Gołyski 67, Łukasz Gruszczyński 73, 82, Bartłomiej Koźlik 88
Kartki: Jakub Kania 78 – Tomasz Raczyński 80 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Jakub Nowocień, Damian Senderowski, Patryk Kosztowniak (83 Karol Strzelec), Jakub Kania, Daniel Wiecha (87 Karol Maciąg), Łukasz Gruszczyński (83 Łukasz Radło), Mariusz Fabjański, Emil Gołyski (71 Emil Madejski), Dariusz Anduła (83 Bartłomiej Koźlik)

Lechia: Dawid Piwko, Karol Majka, Michał Picheta, Patryk Pietrzak, Marcin Zapała, Michał Niebudek (57 Bartłomiej Makowski), Patryk Raczyński (77 Krystian Kmiecik), Tomasz Raczyński, Dawid Śmiech (76 Dominik Kotwica), Rafał Kurczyński, Albert Zajęcki (84 Piotr Bębacz)