Wysoka wygrana w Rudkach

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pewnie pokonał na wyjeździe GKS Rudki 4:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła (x3) oraz Filip Niewczas. Mecz ten został rozegrany w ramach 25 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

W słoneczne, późne niedzielne popołudnie na boisko w Rudkach przy ul. Staszica 4/7 wybiegły drużyny miejscowego GKS-u oraz Staru Starachowice. Na to spotkanie przybyło około 150 kibiców. Wśród nich znalazła się spora grupa sympatyków piłki nożnej ze Starachowic. Początek meczu był bardzo otwarty z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście w pierwszych dziesięciu minutach gry kilka razy stwarzali zagrożenie. Piłka jednak ani razu nie znalazła drogi do bramki. W 12 minucie Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Sytuacje sam na sam na bramkę zamienił Dariusz Anduła. Trafienie to dodało skrzydeł podopiecznym Arkadiusza Bilskiego. Zielono-Czarni stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji w pierwszej połowie by podwyższyć prowadzenie. Niestety, futbolówka nie znalazła ani razu drogi do siatki. Swoje szanse mieli Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański oraz Emil Gołyski. W tym czasie gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Patryka Sieczkę. Do przerwy Zielono-Czarni schodzili z prowadzeniem 1:0. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Janusza Cieślaka ruszyli do odrabiania strat. W 51 minucie dobrą interwencją popisał się Patryk Sieczka. Golkiper Staru wybił futbolówkę po strzale głową jednego z zawodników GKS-u. Niedługo po upływie pierwszego kwadransa drugiej części gry, Zielono-Czarni zdobyli drugą bramkę. Fatalny błąd defensora gospodarzy wykorzystał Dariusz Anduła. Doświadczony snajper gości wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył rezultat meczu. W 66 minucie było już 3:0, a Dariusz Anduła ustrzelił hattricka. Po rzucie rożnym w olbrzymim zamieszaniu pod bramką gospodarzy najprzytomniej zachował się napastnik Staru. Popularny “Andzia” ulokował futbolówkę w pustej bramce zespołu z Rudek. Niedługo później GKS odpowiedział. Dobre dośrodkowanie w pole karne Staru wykorzystał Tomasz Lipski. Zawodnik GKS-u pewnym strzałem pokonał Patryka Sieczkę. Wydawało się, że bramka ta mogła dać nadzieję gospodarzom na walkę o remis. Nic bardziej mylnego. W 75 minucie idealne podanie Mariusza Fabjańskiego na gola zamienił Filip Niewczas. Młody piłkarz Zielono-Czarnych precyzyjnym uderzeniem pokonał Dawida Rafalskiego. Końcowy fragment gry również przyniósł dobrą grę podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. W tym czasie Starachowiczanie kilkukrotnie zagrozili gospodarzom. Niestety przewaga ta nie dała korzyści w postaci goli. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu GKS Rudki 4:1.

GKS Rudki – Star Starachowice 1:4 (0:1)
Bramki: Tomasz Lipski 72 – Dariusz Anduła 12, 63, 66, Filip Niewczas 75
Kartki: Arkadiusz Treska 65 – Marcin Chodniewicz 47 (żółte)

Rudki: Dawid Rafalski, Dawid Dawidowicz, Radosław Dawidowicz, Michał Gawlik, Łukasz Kowalski, Michał Bednarski (46 Wojciech Supierz), Bartosz Borowiec, Kordian Orłowski (46 Arkadiusz Treska), Bartosz Wiecha, Tomasz Lipski, Kacper Wiecha

Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha, Emil Gołyski (62 Bartłomiej Drabik), Mariusz Fabjański (83 Karol Maciąg), Piotr Serwicki (70 Emil Madejski), Dariusz Anduła (74 Filip Niewczas)