Wysoka wygrana Staru w sparingu z Orliczem!

W dzisiejszym meczu towarzyskim Star Starachowice wysoko bo 6:1 pokonał w Suchedniowie innego beniaminka IV ligi drużynę Orlicza.

Do przerwy starachowiczanie prowadzili 4:0.

Mecz od samego początku mógł się podobać kibicom, którzy wybrali się na to spotkanie. Przewaga Staru z minuty na minute stawała się coraz większa a kwestią czasu było otworzenie wyniku.
Sztuka ta udała się w 27 minucie Michałowi Stachurze, którzy popisał się ładnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Kolejną bramkę “Pompek” dołożył w 32 minucie meczu kierując piłkę do siatki rywala lobując bramkarza Orlicza strzałem głową.  W 35 minucie przytomnie zachował się w polu karnym Patryk Mańturz, który strzałem po ziemi pokonał golkipera suchedniowian i było 3:0. Zielono-Czarni nie zamierzali zwalniać. Na dwie minuty przed przerwą czwarta bramkę dołożył Bartosz Szydłowski.

Druga połowa meczu mimo kilku zmian w naszej kadrze nie była mniej atrakcyjna. W 50 minucie bramkę na 5:0 zdobył Mariusz Fabjański. Gospodarzy tego meczu odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 57 minucie meczu. Jednakże ostatnie słowo w tym meczu należało do Staru. W 62 minucie na 6:1 wynik spotkania ustalił Bartosz Szydłowski.

Star w tym meczu był zdecydowanie lepszą drużyną. Jednakże musimy pamiętać, że to tylko sparing a okres przygotowawczy zweryfikuje IV ligowa rzeczywistość.
Ale radość i zadowolenie po dzisiejszym meczu jest rzeczą naturalną. Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy wygranej.

W meczu beniaminków IV Ligi Star górą!

W następnym, ostatnim meczu towarzyskim Star Starachowice zmierzy się z GKS Nowiny 3 sierpnia o godz. 10:30 na Stadionie Miejskim w Starachowicach.

Serdecznie zapraszamy na ten mecz.

ORLICZ SUCHEDNIÓW – STAR STARACHOWICE 1:6 (0:4)
0:1 Michał Stachura (27), 0:2 Michał Stachura (32), 0:3 Patryk Mańturz (35), 0:4 Bartosz Szydłowski (43), 0:5 Mariusz Fabjański (50), 1:6 Bartosz Szydłowski (62)

ORLICZ: Ubysz – Bator, Tacij, Boleń, Skarbek, Świtowski, Staszewski, Strzelec, K. Tumulec, Grzejszczyk, P. Raczyński oraz Arczewski

STAR: Marzec – Kosztowniak, Gębura, Kania, Guz, Sarwicki, Fabjański, Stachura, Mańturz, Sito, Szydłowski oraz Anduła, Błażejewski, Kalisz, Pilarski, Pocheć, Błaszczyk. Trener: Arkadiusz Bilski.