Wysoka wygrana w Bielinach

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Nidziankę Bieliny 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Michał Stachura, Maciej Horna x3 oraz Filip Niewczas. Mecz ten odbył się w ramach 26 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na stadion w Bielinach przy ul. Partyzantów 7 wybiegły jedenastki Nidzianki oraz Staru. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z różnych biegunów. Niedzielny pojedynek obserwowała grupa około 70 kibiców. W tym gronie znaleźli się również sympatycy Zielono-Czarnych. Od początku meczu swoje warunki narzucili przyjezdni. Starachowiczanie prowadzili grę. Pierwszą, godną odnotowania sytuację stworzyli sobie jednak gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Nidzianki oddał strzał głową. Piłka przeszła nad bramką strzeżoną przez Dominika Dziułkę. 15 minuta przyniosła pierwszego gola dla Zielono-Czarnych. Z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Michał Stachura. Kilka chwil później goście mogli podwyższyć wynik. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dariusz Anduła. Uderzenie snajpera Staru w dobrym stylu obronił Piotr Bera. W 18 minucie strzał w poprzeczkę oddał jeden z zawodników przyjezdnych. Po dwóch kwadransach wyrównać mogli gospodarze. Na drodze do bramki Zielono-Czarnych stanęła jednak poprzeczka. W 32 minucie strzał Macieja Horny obronił golkiper Nidzianki. Chwilę później ponownie odpowiedzieli podopieczni Sławomira Wojtasińskiego. Uderzenie zawodnika z Bielin odbił Dominik Dziułka. Niebezpieczeństwo ostatecznie zażegnał defensor Staru. Końcówka pierwszej połowy przyniosła sytuacje dla zespołu prowadzonego przez trenera Bilskiego. Starachowiczanie trzykrotnie zagrozili przeciwnikowi. Niestety bezskutecznie. Swoje szanse mieli min. Dariusz Anduła oraz Emil Gołyski. Bramkę do szatni mogli zdobyć gospodarze. W 44 minucie znakomitą szansę na wyrównanie miał zawodnik gospodarzy. Nie trafił jednak na pustą bramkę. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 1:0. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Nidzianka była wówczas konkretniejszym zespołem. Stworzyła sobie trzy okazje bramkowe. Żadna z nich nie została zamieniona na gola. Natomiast w 56 minucie odpowiedzieli Zielono-Czarni. Maciej Horna bardzo ładnie uderzył zza pola karnego i było już 2:0 dla przyjezdnych. Podwyższenie wyniku napędziło Zielono-Czarnych do dalszych ataków. Kolejne dwie okazje miał Maciej Horna. Za pierwszym razem oddał minimalnie niecelny strzał. Za drugim uderzenie zawodnika gości zatrzymał golkiper Nidzianki. W 66 minucie bliski zdobycia bramki był Filip Niewczas. Strzał bocznego defensora Staru odbił się od słupka. Co się odwlecze to nie uciecze. W 69 minucie Filip mógł się cieszyć z bramki. Młody zawodnik gości dopełnił formalności. Z bliskiej odległości trafił na 3:0. Kolejna akcja Starachowiczan przyniosła gola na 4:0. Futbolówkę w siatce ulokował Maciej Horna. Między 75, a 80 minutą gospodarze dwukrotnie oddawali uderzenia na bramkę gości. W obu sytuacjach dobrze interweniował Dominik Dziułka. 88 minuta przyniosła ustalenie wyniku spotkania. Po raz kolejne trafienie zanotował Maciej Horna. Skrzydłowy Zielono-Czarnych przeniósł futbolówkę nad bramkarzem Nidzianki. Tym samym Maciej ustrzelił klasycznego hat-tricka. Chwilę później mogło być 6:0. Po dośrodkowaniu Patryka Kosztowniaka w słupek uderzył Emil Gołyski. Do końca spotkania nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star Starachowice pokonał na wyjeździe Nidziankę Bieliny 5:0.

Nidzianka Bieliny – Star Starachowice 0:5 (0:1)
Bramki: Michał Stachura 15, Maciej Horna 56, 70, 88, Filip Niewczas 69
Kartki:

Nidzianka: Piotr Bera, Cezary Banakiewicz (84 Grzegorz Rzepka), Michał Durlej, Mateusz Pindral, Sebastian Satro, Adrian Brożyna, Krzysztof Kobyłecki, Konrad Osuch (46 Hubert Meducki), Seweryn Sala, Kamil Cieślik, Łukasz Kraj

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Maciej Horna, Miłosz Sokół (57 Bartosz Guz), Dariusz Anduła